українська російська англійська
Павло Розенко: Підписання Меморандуму щодо запровадження національної платформи раннього втручання є значним здобутком для кожної дитини та для України в цілому
13.04.2017 | 16:10
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 13 квітня, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння для запровадження національної платформи раннього втручання.

Меморандум підписали Міністерство охорони здоров'я, Міністерство освіти і науки та Міністерство соціальної політики, а також Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Благодійний фонд «Інститут раннього втручання», Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», Фундація «Soft Tulip» (Нідерланди), Європейська асоціація раннього втручання «EURLYAID» та ЮНІСЕФ.

Ця платформа будуватиме діалог між громадянським суспільством і Урядом щодо створення системи раннього втручання в Україні, яка допомагатиме маленьким дітям з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення і їхнім батькам. За оцінкою експертів, майже 250 000 дітей в Україні віком до 4-х років можуть потребувати такої допомоги.

Як зазначив Павло Розенко на церемонії підписання Меморандуму, цей документ дозволить консолідувати зусилля з метою формування та реалізації державної політики щодо запровадження та розбудови в Україні системи раннього втручання. «Ця система спрямована на дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень та орієнтована на підтримку батьків чи законних представників таких дітей та має на меті забезпечити кращі інтереси дитини», - сказав він.

За його словами, розроблення єдиних підходів створення та розбудови в Україні системи раннього втручання сприятиме розвитку інклюзії дітей з інвалідністю та їх батьків або осіб, які їх заміняють. А це, в свою чергу, запобігатиме інвалідизації дітей та їх подальшому потраплянню в інтернатні установи.

«Співпраця всіх підписантів Меморандуму забезпечить здійснення системних узгоджених заходів для якнайкращої допомоги сім’ям, що виховують дітей з інвалідністю з метою забезпечення права кожної дитини на виховання та розвиток у сімейному оточенні. Тому підписання зазначеного Меморандуму є значним здобутком для кожної дитини та для України в цілому», - наголосив Павло Розенко.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
26 квітня за участі Лілії Гриневич відбудеться прес-брифінг на тему "Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"