українська російська англійська
Павло Розенко: Підписання Меморандуму щодо запровадження національної платформи раннього втручання є значним здобутком для кожної дитини та для України в цілому
13.04.2017 | 16:10
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 13 квітня, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння для запровадження національної платформи раннього втручання.

Меморандум підписали Міністерство охорони здоров'я, Міністерство освіти і науки та Міністерство соціальної політики, а також Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Благодійний фонд «Інститут раннього втручання», Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», Фундація «Soft Tulip» (Нідерланди), Європейська асоціація раннього втручання «EURLYAID» та ЮНІСЕФ.

Ця платформа будуватиме діалог між громадянським суспільством і Урядом щодо створення системи раннього втручання в Україні, яка допомагатиме маленьким дітям з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення і їхнім батькам. За оцінкою експертів, майже 250 000 дітей в Україні віком до 4-х років можуть потребувати такої допомоги.

Як зазначив Павло Розенко на церемонії підписання Меморандуму, цей документ дозволить консолідувати зусилля з метою формування та реалізації державної політики щодо запровадження та розбудови в Україні системи раннього втручання. «Ця система спрямована на дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень та орієнтована на підтримку батьків чи законних представників таких дітей та має на меті забезпечити кращі інтереси дитини», - сказав він.

За його словами, розроблення єдиних підходів створення та розбудови в Україні системи раннього втручання сприятиме розвитку інклюзії дітей з інвалідністю та їх батьків або осіб, які їх заміняють. А це, в свою чергу, запобігатиме інвалідизації дітей та їх подальшому потраплянню в інтернатні установи.

«Співпраця всіх підписантів Меморандуму забезпечить здійснення системних узгоджених заходів для якнайкращої допомоги сім’ям, що виховують дітей з інвалідністю з метою забезпечення права кожної дитини на виховання та розвиток у сімейному оточенні. Тому підписання зазначеного Меморандуму є значним здобутком для кожної дитини та для України в цілому», - наголосив Павло Розенко.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
1 червня - виїзне засідання колегії Міністерства молоді та спорту України
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня обиратиметься перший склад Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій
30 травня - відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії «А»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
29 травня заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України - у прямому ефірі на "5 каналі"