українська російська англійська
Павло Розенко: Підписання Меморандуму щодо запровадження національної платформи раннього втручання є значним здобутком для кожної дитини та для України в цілому
13.04.2017 | 16:10
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 13 квітня, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння для запровадження національної платформи раннього втручання.

Меморандум підписали Міністерство охорони здоров'я, Міністерство освіти і науки та Міністерство соціальної політики, а також Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Благодійний фонд «Інститут раннього втручання», Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», Фундація «Soft Tulip» (Нідерланди), Європейська асоціація раннього втручання «EURLYAID» та ЮНІСЕФ.

Ця платформа будуватиме діалог між громадянським суспільством і Урядом щодо створення системи раннього втручання в Україні, яка допомагатиме маленьким дітям з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення і їхнім батькам. За оцінкою експертів, майже 250 000 дітей в Україні віком до 4-х років можуть потребувати такої допомоги.

Як зазначив Павло Розенко на церемонії підписання Меморандуму, цей документ дозволить консолідувати зусилля з метою формування та реалізації державної політики щодо запровадження та розбудови в Україні системи раннього втручання. «Ця система спрямована на дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень та орієнтована на підтримку батьків чи законних представників таких дітей та має на меті забезпечити кращі інтереси дитини», - сказав він.

За його словами, розроблення єдиних підходів створення та розбудови в Україні системи раннього втручання сприятиме розвитку інклюзії дітей з інвалідністю та їх батьків або осіб, які їх заміняють. А це, в свою чергу, запобігатиме інвалідизації дітей та їх подальшому потраплянню в інтернатні установи.

«Співпраця всіх підписантів Меморандуму забезпечить здійснення системних узгоджених заходів для якнайкращої допомоги сім’ям, що виховують дітей з інвалідністю з метою забезпечення права кожної дитини на виховання та розвиток у сімейному оточенні. Тому підписання зазначеного Меморандуму є значним здобутком для кожної дитини та для України в цілому», - наголосив Павло Розенко.

 

версія для друку
Анонси
28 вересня відбудеться відкриття Фестивалю молодих українських художників
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
27 вересня - тренінг для ЗМІ щодо продажу активів неплатоспроможних банків за моделлю "голландський аукціон"
27 вересня - презентація мобільного додатку для боротьби з нелегальними рубками та незаконним перевезенням деревини
26 вересня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку на Івано-Франківщину
26 вересня Міністр екології та природних ресурсів візьме участь у конференції "Низьковуглицевий розвиток України"
26 вересня відбудеться засідання колегії Держкомтелерадіо
26 вересня відбудеться засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах