українська російська англійська
Володимир Гройсман закликав Парламент ухвалити 5 ключових рішень в рамках Cередньострокового плану реформ
14.04.2017 | 11:37
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав Верховну Раду якнайшвидше розглянути та ухвалити п’ять ключових реформ, які дозволять змінити макроекономічну ситуацію, забезпечити ріст економіки в країні та забезпечити сталий соціальний захист.  Про це Глава Уряду сказав в ході виступу у Верховній Раді.

«Цього року ми маємо провести ефективну пенсійну реформу. Уряд запропонує модель, яка дозволить з 1 жовтня не давати подачки, як це було раніше, а для понад 5 млн пенсіонерів підняти пенсії від 200 до 1000 грн щомісяця і це при тому, що макроекономічні показники будуть стабільними, - сказав Володимир Гройсман. - Ми спільно відмінимо оподаткування для працюючих пенсіонерів. Зробимо перерахунок для ще 4 млн пенсіонерів».

Говорячи про пенсійну реформу, Глава Уряду також підкреслив, що сам механізм перетворень, в разі їх ухвалення,  дозволить пенсіонеру отримувати гідне фінансове забезпечення, яке буде прив’язане до трудового стажу.  «Не треба забувати й про дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який становить приблизно 5% нашого ВВП. Тут потрібен баланс, і Уряд цей баланс знайшов. Це буде історичне рішення», - сказав Прем’єр-міністр.    

Наступний крок - проведення змін у земельних відносинах, які дозволять сформувати сталий  фермерський клас. Слідом - продаж державного майна, яке неефективно використовується. Володимир Гройсман додав, що прибутковими є лише третина держкомпаній, решта продукують збитки на десятки мільярдів гривень.

«Ми можемо пройти шлях, який дозволить ефективно використовувати підприємства через публічний продаж, дозволить залучити інвестиції, створити нові робочі місця», - зазначив Володимир Гройсман.

Він також нагадав, що в числі п’яти реформ - перетворення в освіті й охороні здоров’я. «Маємо також  пришвидшити прийняття цих рішень. Українці отримають доступ до нової, якісної української школи, - сказав Глава Уряду. - Ще одна реформа - в сфері охорони здоров’я.  Можемо сформувати нову систему фінансування системи охорони здоров’я, сформувати нові госпітальні округи, запровадити окремі програми».

Прем’єр-міністр підкреслив, що запропоновані Урядом реформи дозволять кожному українцю відчути зміни в житті. «П’ять ключових реформ, і зміни будуть відчутні. І я готовий за успіх цих реформ нести всю політичну відповідальність, але я вірю в успіх реформ», - додав Володимир Гройсман.

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"