українська російська англійська
Володимир Гройсман закликав Парламент ухвалити 5 ключових рішень в рамках Cередньострокового плану реформ
14.04.2017 | 11:37
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав Верховну Раду якнайшвидше розглянути та ухвалити п’ять ключових реформ, які дозволять змінити макроекономічну ситуацію, забезпечити ріст економіки в країні та забезпечити сталий соціальний захист.  Про це Глава Уряду сказав в ході виступу у Верховній Раді.

«Цього року ми маємо провести ефективну пенсійну реформу. Уряд запропонує модель, яка дозволить з 1 жовтня не давати подачки, як це було раніше, а для понад 5 млн пенсіонерів підняти пенсії від 200 до 1000 грн щомісяця і це при тому, що макроекономічні показники будуть стабільними, - сказав Володимир Гройсман. - Ми спільно відмінимо оподаткування для працюючих пенсіонерів. Зробимо перерахунок для ще 4 млн пенсіонерів».

Говорячи про пенсійну реформу, Глава Уряду також підкреслив, що сам механізм перетворень, в разі їх ухвалення,  дозволить пенсіонеру отримувати гідне фінансове забезпечення, яке буде прив’язане до трудового стажу.  «Не треба забувати й про дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який становить приблизно 5% нашого ВВП. Тут потрібен баланс, і Уряд цей баланс знайшов. Це буде історичне рішення», - сказав Прем’єр-міністр.    

Наступний крок - проведення змін у земельних відносинах, які дозволять сформувати сталий  фермерський клас. Слідом - продаж державного майна, яке неефективно використовується. Володимир Гройсман додав, що прибутковими є лише третина держкомпаній, решта продукують збитки на десятки мільярдів гривень.

«Ми можемо пройти шлях, який дозволить ефективно використовувати підприємства через публічний продаж, дозволить залучити інвестиції, створити нові робочі місця», - зазначив Володимир Гройсман.

Він також нагадав, що в числі п’яти реформ - перетворення в освіті й охороні здоров’я. «Маємо також  пришвидшити прийняття цих рішень. Українці отримають доступ до нової, якісної української школи, - сказав Глава Уряду. - Ще одна реформа - в сфері охорони здоров’я.  Можемо сформувати нову систему фінансування системи охорони здоров’я, сформувати нові госпітальні округи, запровадити окремі програми».

Прем’єр-міністр підкреслив, що запропоновані Урядом реформи дозволять кожному українцю відчути зміни в житті. «П’ять ключових реформ, і зміни будуть відчутні. І я готовий за успіх цих реформ нести всю політичну відповідальність, але я вірю в успіх реформ», - додав Володимир Гройсман.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
26 квітня за участі Лілії Гриневич відбудеться прес-брифінг на тему "Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"