українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 року
19.04.2017 | 17:51
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго ранку, шановні колеги!

Перш за все хочу вас поінформувати про те, що на сході країни є нетипові погодні умови – великі опади снігу. Різний рівень снігу в Дніпрі, Харкові, Запорізькій та інших областях. Я переговорив щойно з главами облдержадміністрацій, мерами: ситуація контрольована, хоча розуміємо, що і пониження температур, і надмірні опади приносять клопіт для людей. У Дніпрі було прийнято рішення про те, щоб припинити навчання у загальноосвітніх школах.

Влада сьогодні на місцях роботу організувала. Дуже важливо, щоб надали належні умови перебування в закладах освіти, охорони здоров'я. Наскільки мене поінформували керівники з місць, ситуація є контрольованою, всі служби працюють. Тому я просив би відповідних міністрів також сконтактувати, з'ясувати по своїх підрозділах, яка ситуація. Якщо необхідна якась допомога – надати її. Зараз допомога не потрібна.

Маємо 150 знеструмлених населених пунктів, усі бригади обленерго працюють. Думаю, найближчим часом буде відновлено енергопостачання цих населених пунктів.

Також хотів би сказати про те, що треба зараз прогнозувати, всім на місцях подивитися прогнози погоди, зрозуміти, де в нас можуть бути проблеми – наприклад, на Кіровоградщині на п’ятницю є пониження температури. Це означає, що заздалегідь мають бути розроблені відповідні заходи (за один-два дні) для того, щоб не допустити будь-яких негативних наслідків для людей.

Що стосується сьогоднішніх питань, які я би хотів, щоб ми заслухали з вами. Це впровадження безвізового режиму і робота нашої Державної міграційної служби: паспорти, ID, як видаються, де є проблеми. Для того щоб люди не відчували жодних проблем, треба, щоб система функціонувала належним чином.

Більше того, на минулому тижні ми обговорювали з профільним Віце-прем’єр-міністром І.Климпуш-Цинцадзе те, що маємо побудувати якісну комунікаційну кампанію, щоб роз’яснити українцям, як скористатися безвізовим режимом. Ми маємо календар тих відповідних процедур Євросоюзу, які ще маємо пройти, але очевидним є те, що ми найближчим часом ми отримаємо можливість для того, щоб українці подорожували без віз по території Євросоюзу.

Багато було скептиків, які казали про те, що це не відбудеться. На превеликий жаль, це відбувається пізніше, ніж ми планували. Але треба сказати й те, що майже всі 350 заходів, які було потрібно Україні зробити для того, щоб цей безвізовий режим був запроваджений, очевидно, і Уряд, починаючи з 2014 року, і парламент, і Президент виконали всі належні пункти цих зобов`язань, і сьогодні це стало абсолютною реальністю. Але я хочу підкреслити, що це не щось таке, що ми маємо великим подарунком.

Взагалі, вважаю, візовий режим для українців – це рудимент тієї старої системи, яка відгороджувала прекрасну 45-мільйонну країну в центрі Європи від цивілізованого світу. Насправді те, що ми розпочали не простий, але історичний рух для того, щоб повернутися до європейської родини, говорить тільки про єдине – такими кроками ми зробимо все залежне, щоб українців в кожному куточку світу поважали, щоб ніхто нас не вважав людьми іншого сорту. Це теж принципово важливе.

Тому ми маємо зняти всі бар`єри, які у нас є, і рухатися достатньо динамічно, в тому числі, проводячи необхідні зміни всередині нашої країни, тому що це саме головне, що ми маємо зробити: маємо віддати належне українському народу і нашій державі. Прекрасна країна, прекрасні можливості, ми маємо стати по-справжньому сильними і незалежними. Я думаю те, що ми маємо сьогодні і план по відміні віз, і те, що ми завершимо найближчим часом, переконаний в цьому, ратифікацію угоди з ЄС, є свідченням того, що Україну визнають і свідчення того, що Україна буде змінювати далі.

Тому я хотів би, щоб і ми сьогодні оцінили готовність самої системи. Ми багато зробили для того, щоб цю систему децентралізувати, передати багато повноважень на місця. Я хотів би, щоб зараз ми оцінили реальний стан справ, тому що, якщо у нас люди будуть стояти в чергах до паспортистів, то це ще один рудимент, який потрібно вибити з наших служб, можливо, які неправильно організували роботу на місцях. Паспортистом має бути людина чи та людина, яка надає адміністративну послугу, по-перше, ввічлива і дуже швидко потрібно це робити, щоб ні в кого не виникало жодної  негативної реакції на отримання цих послуг.

Але я думаю, що зараз ми зможемо почути про реальний стан справ і дати оцінку роботі служби.

 

 

версія для друку