українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Уряду від 11 травня 2017 року
11.05.2017 | 18:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Розпочинаємо нашу роботу. Порядок денний сформований за пропозиціями урядових комітетів і міністерств.

Перше, що хотів сказати, – це те, що на початку травня ми з вами вшановуємо пам'ять тих, хто невинно був знищений фашистським режимом у Другій світовій війні; вшановуємо героїв, які захищали, боронили нашу рідну землю, Європу і світ від фашистської чуми. І в ці дні нормальні люди завжди з болем у серці згадують історію кожної родини, зокрема кожної української родини, яку ця страшна і жахлива війна торкнулася.

Я думаю, якщо кожного запитати сьогодні про його особисту історію, історію його родини, ми всі згадаємо наших бабусь, дідусів, в кого і батьків, які в свій час стали на захист нашої рідної землі, не шкодували ні власного здоров'я, ні власних сил, потім після перемоги відновлювали нашу країну у надзвичайно важкі повоєнні часи. Кожна нормальна людина в країні думає про те, що зробити, щоб ніколи в житті ця трагедія не повернулася, щоб ніколи така страшенна загроза не нависла над усім світом, хоча і в ці дні ми знаємо, що Україна сьогодні страждає від навали агресора, і тут треба вшановувати честь, доблесть, героїзм наших українських воїнів, армії – всіх тих, хто сьогодні боронить нашу країну і хоче зробити свій внесок у відновлення миру.

Але є й інші, які використовують такі дати для розколу, провокацій, роз’єднання, сутичок, для того, щоб запустити не притаманну абсолютно нашій країні, фальшиву пропаганду і зробити все для того, щоб дестабілізувати ситуацію.

В ці травневі дні було багато масових заходів у країні, і треба зазначити, що величезне навантаження лягає на плечі Національної поліції.  В цілому ми можемо сказати сьогодні, що по всій території країни ситуація була абсолютно контрольованою. І тут потрібно сказати належне і подякувати Нацполіції, кожному працівнику, який несе або ніс варту і виконував свої функціональні обов'язки для того, щоб не допустити жодних провокацій.

Але є й інша подія, якої я хотів би сьогодні торкнутися, – те, що відбулося в Дніпрі, що є абсолютно неприпустимим. Провокація, яка відбулася, має знайти абсолютно повністю свою оцінку.

Як ми знаємо, керівництвом Національної поліції, Міністерством внутрішніх справ були прийняті швидкі кадрові рішення. Але це тільки початок. Нам потрібно завершити розслідування. Потрібно, щоб понесли покарання всі винні. Потрібно, щоб кожен працівник Національної поліції, інших служб проаналізував, що сталося і чому так сталося. І потрібно зробити так, щоб більше таких провокацій в нашій країні не було.

Ми сьогодні заслухаємо керівника Національної поліції, який проінформує нас про реальний стан справ, що сьогодні відбувається. Він буквально вночі повернувся з Дніпра. Надасть інформацію про те, які заходи вже здійснили і що планується зробити для того, щоб покарати всіх тих, хто був причетний до організації цієї провокації.

Політики мудрі тоді, коли вони можуть абсолютно спокійно з чистим серцем і відкритою душею не провокувати людей, а з чистим серцем  і відкритою душею зробити нормальну атмосферу, не зводити всіх заради того, щоб у когось більше було відсотків їхнього політичного рейтингу.

Я про це говорю постійно й буду відстоювати стільки, скільки Господь буде давати сил: політичному цинізму не місце в Україні, політики мають тільки служити своєму народу, своїй країні, а не стикати чолом ні в чому не винних людей, можливо, з різними поглядами, з різними ідеологіями, з різними віросповіданнями.

В чому є багатство України? В тому, щоб різні люди відчували себе як єдине ціле великої прекрасної нашої держави. Дуже важливо, щоб у цьому питанні була зроблена серйозна оцінка, не просто звільнення. А якщо хтось створив кримінальний злочин, він має нести за це відповідальність.

Я дивився на тих бройлерів, які там бігали, великі "спортсмени". Маємо ідентифікувати кожного з них, і ця "титушня" має сидіти за ґратами. Замість того, щоб людей похилого віку і наших ветеранів, які сьогодні воюють за нашу державу, замість того, щоб їм подякувати і сказати добре слово, вони бігають і руками розмахують. Це все має відійти в минуле.

Ми пам’ятаємо, що було ще три з половиною роки тому. Я закликаю абсолютно всіх до тверезості, щоб кожен був достойним, а не так, що мандат чи значок свій почепив і відчуває вже себе царем.

Я вважаю, що в стислі терміни МВС поінформує суспільство, що відбулося й як.

Шановні колеги, я про це говорю дуже емоційно, тому що ці дні особливо важливі для нас усіх. Вони є трагічними. Мільйони людей загинули. Як на фоні цього можливо робити якісь провокації? Це просто є неприпустимим. Я зараз говорю з моральної точки зору.

Хотів би торкнутися ще однієї теми. Це питання впровадження нашої програми "Доступні ліки".

Ми запустили її з 1 квітня. Вона працює трошки більше одного місяця. Маємо як позитивні речі, так і певні проблеми, які були, в принципі, прогнозовані.

Я постійно отримую інформацію з нашої урядової "гарячої лінії", куди телефонують люди і говорять про те, що їх турбує в кожному регіоні.

На що сьогодні скаржаться українці? Якщо ми беремо по неповному асортименту ліків, по дефіциту певних ліків в аптеках, які беруть участь в програмі, то ми можемо зазначити, що в Чернігові, Сумах і Одесі з цим є проблеми: асортимент і наявність ліків в аптеках.

Також люди нарікають на те, що є недостатня кількість аптек. У даному випадку хотів би зазначити, що недостатня кількість аптек, як наслідок, черги, проблеми з отриманням ліків – це Харків, Ізюм, Каховка, Васильків, інші міста. Я би просив, щоб ми дуже ретельно проаналізували інформацію на "гарячій лінії", впевнилися, чи так воно є, чи нам потрібно зробити якісь коригуючі дії.

Окремо хотів би сказати, що ми далі будемо продовжувати впровадження цієї програми. Я думаю, що за певний період часу вона буде працювати, як годинник.

Окремо. В змінах до бюджету, які ми будемо подавати найближчим часом до українського парламенту, ми передбачаємо збільшення на фінансування програми – ще плюс 250 млн. Це буде абсолютно достатньо, по наших прогнозах, до кінця поточного року. І на наступний рік ми думаємо закладати необхідну кількість грошей, щоб кожен український громадянин, який потребує безкоштовних ліків, їх отримав.

Я думаю, що зараз і перелаштуються виробники, в тому числі українські виробники, які мають збільшити обсяг виробництва своїх ліків, також іноземні виробники, тому що реєстрацію ліків ми зробили абсолютно спрощено. Це дасть можливість заходити й виробникам, розширювати перелік іноземних виробників.

Тому я сьогодні хотів би дати доручення, Уляно, Вам (на жаль, зараз у відрядженні Віце-прем’єр-міністр Розенко) і Павлу Розенку: до кінця тижня проаналізувати все те, що ми маємо по областях; систематизувати проблематику; якщо потрібно, провести селектор з місцевою владою; подивитися, промоніторити фінансування, щоб по жодній області не було затримок, кошти є в наявності стільки, скільки потрібно, тільки ритмічне фінансування має бути забезпечено на місцях; і навести в цих питаннях порядок.

І ще хотів би сказати, що ми маємо забезпечити розширення як по існуючих вже нозологіях переліку ліків, ми будемо розширювати перелік ліків, які будуть безкоштовно підпадати під програму реімбурсації, і також нові нозології вводити.

Я був у Харкові, до речі, в аптеці і з людьми говорив, які споживають ліки. Потрібно перелік ліків по нозології розширювати, бо є якісь ліки комбіновані, наприклад, від гіпертонічної хвороби, але вони зараз не беруть участь в програмі реімбурсації. Тому люди про це говорять. Я думаю, що ми маємо тут швидко прийняти необхідні рішення й розширювати програму. Якщо потрібно, ще більше фінансувати, будемо це робити. Я вважаю, що це абсолютно є нормальним.

Тобто кількість ліків, асортимент ліків, хвороби, від яких ці ліки запроваджуються, мають бути розширені. І це завдання, яке я ставлю зараз Міністерству охорони здоров'я.

Ще одне питання, шановні колеги, – це стосується нашої економіки. Буквально нещодавно ми отримали чергове щорічне дослідження, яке проводило USАІD (американське агентство), підтримувало проведення. Макс його оприлюднив, я з ним ознайомився. Було опитано в Україні майже 2 тис. підприємців. Що вони говорять? Що ситуація з дерегуляцією, з ведення бізнесу (це не мої слова, це слова тих, хто брав участь в опитуванні) змінюється в кращий бік: менше потрібно різних регуляцій, в тому числі це завдяки тому, що ми великими пачками скасовуємо ті регуляційні недолугості, які негативно впливали на бізнес.

Буквально вчора ДФС, два роки не могли з цим питанням впоратися. Для того щоб взяти участь у тендері, треба піти в податкову, отримати довідку про те, що в тебе немає заборгованості по податках. Це треба піти, заплатити 300-500 грн., щоб отримати цю довідку, і ніхто не міг це скасувати. Зараз хочу подякувати М. Продану, Мінекономрозвитку, Максиму – зробили електронною цю довідку, не треба нікуди ходити. Одразу в електронному кабінеті платника можливо підтягнути інформацію про те, що немає заборгованості, не треба нікуди ходити, нічого нікому платити. Десятки мільйонів буде збережено в бюджетах підприємців. Хай ці кошти краще йдуть цим підприємцям на зарплату, в їх родини, розвиток бізнесу, а не чиновникам, які сидять, нічого не роблять, а тільки довідки видають.

Тому я дякую. Треба цей рух продовжувати, продовжувати швидко.

Ще є одна річ – розрахункові касові апарати. Я теж подивився про те, як їх сьогодні використовують. Дуже зарегульований ринок, касові апарати зарегульовані, за ними потрібен величезний бюрократичний догляд. У всіх країнах світу це використовується як програмне забезпечення, яке фіксує купівлю-продаж. У нас ні. У нас це має бути окреме устаткування, окреме підключення, окреме обслуговування, за яке потім потрібно платити.

Я хочу підкреслити, що це не сприяє нормальному веденню бізнесу в Україні. Я наполягаю на тому, щоб ми розробили всі необхідні рішення для дерегуляції в розрахункових касових апаратах. Я вважаю, що це теж монопольна та корупційна складова, яку треба розбомбити.

Тому, Максиме, я доручаю, попрацюй з тими колегами, кого потрібно залучити до цього питання, і внесіть пропозиції змін до законодавства, постанов Уряду – все, що завгодно, але спростити систему утримання розрахункових касових апаратів. Це є надзвичайно важливо. Я розраховую, що найближчим часом ми отримаємо вже конкретний пакет документів. Чекаю наступний дерегуляційний Уряд, як і всі наші колеги, для того, щоб ми могли продовжувати процес дерегуляції і відмін.

Тому хочу подякувати, Максиме, за цю роботу, в тому числі по дерегуляції. Думаю, що над цим питанням нам треба теж дуже швидко попрацювати.

У мене є дуже добра новина. Щойно Рада міністрів Євросоюзу схвалила історичне остаточне рішення про безвізові подорожі для українських громадян. 17 травня це рішення буде урочисто підписано, я так розумію. І з 11 червня українські громадяни зможуть подорожувати до Євросоюзу без віз. Цей час настав, і це дуже добра новина – відновлення справедливості по відношенню до України і всіх наших зусиль.

Всіх вітаю і бажаю всім подальшої нашої спільної європейської інтеграції! Насправді цей шлях щодо запровадження безвізового режиму був дуже важким. Хоча я вважаю, що візи для українців – це в принципі вже рудимент, який має залишитись в минулому. Колись стіна, яка роз'єднувала Німеччину, впала, ось і має впасти візова стіна між Україною і Євросоюзом. І нарешті це історичне рішення буде впроваджено для українців.

Переходимо до розгляду питань порядку денного.

 

 

версія для друку