українська російська англійська
Володимир Кістіон: Блокування рахунків Укргазвидобування недопустиме
04.07.2017 | 12:30
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Блокування рахунків «Укргазвидобування» - підприємства, яке видобуває 80% українського газу, ставить під загрозу реалізацію задекларованого шляху Уряду – до 2020 року зробити Україну енергонезалежною. Про це в інтерв’ю газеті «День» заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, така ситуація є не допустимою, особливо з огляду на ряд напрацьованих Урядом рішень, спрямованих на забезпечення енергетичної безпеки держави. Це і запровадження єдиної ціни на газ, і затвердження Концепції розвитку газовидобувної галузі України, план реалізації якої на сьогодні уже виконується.

«Перед «Укргазвидобуванням» поставлено завдання щороку нарощувати видобуток і вже до 2020 року довести його обсяг до 20 мільярдів кубометрів. А якщо рахунки заблоковані, то про яку реконструкцію та модернізацію обладнання, про яку розвідку нових запасів та буріння свердловин може йтися?», - наголосив Володимир Кістіон.

На його переконання, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», в обов’язки якої входить вирішення таких ситуацій, повинна невідкладно запропонувати рішення, які дадуть змогу розблокувати рахунки «Укргазвидобування».

«Крім того, менеджменту «Нафтогазу» слід предметно зайнятися вирішенням проблеми «Укрнафти», борги якої перед Державним бюджетом становлять 15 мільярдів гривень. За цим криється соціальна складова - кілька населених пунктів у зв’язку з припиненням дозволів на користування надрами у Сумській області через заборгованість залишилися без газу», - резюмував Володимир Кістіон.

 

версія для друку