українська російська англійська
Володимир Кістіон та Янез Копач обговорили проект оновленого Плану реформування газового сектору України
05.07.2017 | 12:59
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон обговорив з директором Секретаріату енергетичного співтовариства Янезом Копачем проект оновленого Плану реформування українського газового сектору.

Документ актуалізовано, виходячи з нових завдань, які Україні слід виконати для наближення енергетичного ринку до прийнятих в Європі правил. Крім того, більшість завдань, окреслені два роки тому в нинішньому діючому плані, реалізовані. Тому назріла необхідність План оновити й сформувати наступні дії щодо реформування газового ринку України.

«План розроблено у тісній співпраці представників Уряду з Секретаріатом енергетичного співтовариства. Співпраця з європейськими партнерами вже стала доброю традицією зустрічатися в Україні і предметно обговорювати кожний пункт документу, щоб на виході отримати бажаний результат», - зазначає Володимир Кістіон.

Оновлений план реформування газового сектору України, за словами Віце-прем’єра, передбачає чіткі покрокові заходи з модернізації української газотранспортної системи, з підготовки до проведення монетизації житлових субсидій, з функціонування підземних газових сховищ у відповідності до Третього енергетичного пакета тощо.

Крім того, Володимир Кістіон та Янез Копач вкотре звірили годинники в питанні анбандлінгу та висловили думку з приводу планового впровадження процесу реформування НАК «Нафтогазу». 

Торкнулися і питання імплементації закону України «Про ринок електричної енергії», який набрав чинності минулого місяця. Віце-прем’єр-міністр повідомив про наміри створити при КМУ Координаційний центр з питань лібералізації ринку електроенергії та адаптації нормативно-правової бази, а також Проектний офіс з впровадження нової моделі ринку електроенергії при Міненерго для напрацювання плану заходів з реалізації цього Закону.

У свою чергу директор Секретаріату енергетичного співтовариства Янез Копач висловив готовність і надалі допомагати Україні напрацьовувати рішення, які наближатимуть український ринок газу до європейських норм і правил.

версія для друку