українська російська англійська
Україна є відповіддю на багато питань, що стоять перед світом, - Іванна Климпуш- Цинцадзе на лондонській конференції "Трансформація України: оцінки та рішення"
05.07.2017 | 16:58
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Україна є відповіддю на багато питань, що стоять перед світом. Про це заявила Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на лондонській конференції «Трансформація України: оцінки та рішення», організованій у Chatham House, королівському інституті міжнародних справ, найавторитетнішому неурядовому європейському аналітичному центрі у сфері досліджень міжнародних відносин та провідному майданчику для виступів політичних діячів світу. 

Відкриваючи конференцію виступом на панелі «Геополітичні та безпекові ризики: зміцнення обороноздатності України», Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що сьогодні Росія створює екзистенційну загрозу не лише таким країнам як Україна, Молдова та Грузія, а також Європейському Союзу, НАТО, і, перш за все, цінностям, на яких будувалася мирна та процвітаюча Європа протягом останніх 70 років.

Із 2014 року стало  зрозуміло, що кремлівський режим бачить Захід як явного супротивника, і не тому, що Захід зробив щось не так, а тому, що в цьому є сенс для Росії. «Адже Путін – людина КДБ. Він бачить світ через призму КДБ. І він робить російське суспільство таким самим», – зазначила Віце-прем'єр. Вона навела дані останнього опитування Levada Center (РФ), де російські громадяни визначили Сталіна найвеличнішою людиною усіх часів, Путіна – другим, Леніна – четвертим, Ейнштейна – 16-м, відразу після Брежнєва. «Отже, будь ласка, щоразу, коли ви думаєте про компроміс із Росією, пам'ятайте: це буде компроміс зі світом, де Ейнштейн поступається Сталіну, Путіну, Леніну та навіть Брежнєву. Але найголовніше, це світ, в якому ви, Захід, маєте більше сенсу як ворог, ніж як друг», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем'єр зазначила, що Кремль перетворює слабкість Заходу на свою силу. І нині в Заходу є два варіанти: або зламається Путін, або Захід. Тому важливо об’єднатися заради протистояння агресору. «У світі є лише одне місце, де Путін зіштовхується з реальним опором – Україна. Україна найважливіша для нього не лише тому, що найбажаніша. Україна є єдиним місцем у світі, де його план може зазнати невдачі. Успіх України може змінити Росію», – наголосила вона.

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на проблеми Мінського процесу: «Через «Мінськ» Путін намагається створити враження, що Росія тут ні до чого і не є частиною проблеми. Але це велика брехня. А стійкого миру не можна побудувати на брехні». Вона переконана, що світ має зрозуміти, чому ми протистоїмо. «Україна прагне миру на своїй землі і виконує домовленості, але ми не хочемо миру ціною своєї свободи. Таким чином, – вважає Віце-прем’єр, – необхідно дотримуватися трьох речей: виконувати підписані документи, бути сильними та ніколи не забувати, кому ми протистоїмо, а саме, агенту КДБ. Одностороннє виконання умов Мінського процесу Україною не призведе до вирішення проблеми».

версія для друку