українська російська англійська
І.Климпуш-Цинцадзе зустрілася в Португалії з Головою парламентського комітету закордонних справ
08.07.2017 | 12:35
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе в рамках робочої поїздки до Португалії зустрілася з Головою комітету закордонних справ Асамблеї Республіки Серіо Соуза Пінту.

Сторони обговорили питання співпраці двох країн, відзначивши, що українсько-португальські відносини значно активізувалися останнім часом. Португалія входить до числа головних прихильників України серед європейських держав. Зокрема. активно співпрацюють парламенти обох країн, в тому числі в рамках депутатської групи дружби «Україна-Португалія». 

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала за всебічну підтримку України  Португалією. 

Віце-прем’єр розповіла С.Пінту про те, з якими складнощами та викликами бореться наразі Україна. С.Пінту особливо цікавився ситуацією на Сході України, питаннями щодо санкцій проти Росії та заходів щодо енергетичної незалежності України від РФ. Обговорюючи питання проектування та створення Росією Північного потоку-2 (NordStream-2), а також лобіювання цього проекту в Європі, С.Пінту зазначив, що не вважає цей проект потрібним Європі. Він також додав, що Португалія чітко розуміє, що немає значення, як далеко  знаходиться Україна, коли мова йде про попрання загальноєвропейських цінностей. Зокрема, йшлося про порушення прав людини з боку РФ на окупованих територіях Донбасу та в анексованому Криму. 

Сторони погодилися, що необхідно активніше використовувати всі можливості, які дає пожвавлення міжпарламентських контактів. Делегація комітету Верховної Ради України у закордонних справах, як очікується, відвідає Португалію на запрошення голови португальського парламенту у вересні.

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
12 грудня відбудеться церемонія передачі оперативних піротехнічних машин та георадарів-детекторів для ДСНС