українська російська англійська
Глава Уряду: Масштаби підтримки України з боку НАТО мають велике значення
10.07.2017 | 16:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Масштаби підтримки України з боку Північноатлантичного Альянсу мають дуже велике значення, і Київ вдячний за допомогу Блоку у відстоюванні демократичних цінностей в умовах протистояння російській агресії. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у ході зустрічі із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Зустріч відбулася вперше та пройшла в рамках візиту Північноатлантичної ради НАТО в Україну з нагоди відзначення 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.

"Ми високо цінуємо підтримку і співпрацю України з НАТО. Хочу подякувати за той рівень співпраці, який ми маємо сьогодні, і закликати вас збільшувати підтримку України у всіх доступних напрямках. Час і масштаби цієї підтримки мають дуже важливе значення", - наголосив Глава Уряду. 

Він зауважив, що сьогодні Україна протистоїть російській агресії, яка завдала українській економіці збитків на більш ніж 16% ВВП та призвела до жертв серед мирних громадян та військових на її суверенній території. Сьогодні Україна витрачає більше 5% ВВП на фінансування сфери національної безпеки і оборони і потребує консолідації цивілізованого світу щодо зміцнення своєї обороноздатності, підкреслив Глава Уряду. "Дуже важливо сьогодні, щоб увесь демократичний світ консолідовано захищав ті цінності, які сьогодні українські воїни зі зброєю в руках захищають на східному кордоні України - східному кордоні Європи", - сказав він. 

Прем'єр-міністр також наголосив на необхідності продовження політики санкцій, що є покаранням країни-агресора за нехтування міжнародним правом і зазіханням на суверенітет незалежної країни.   

Говорячи про можливі напрямки поглиблення співпраці України та НАТО, Прем'єр-міністр запропонував посилити взаємодію в питанні створення національної системи захисту критичної інфраструктури, кібербезпеки та  реагуванні на надзвичайні ситуації. В цьому контексті Глава Уряду подякував фахівцям НАТО за допомогу в розмінуванні складів в місті Балаклія Харківської області, де навесні сталися вибухи снарядів.  

Володимир Гройсман також відзначив, що незважаючи на виклики, Уряд зупинив економічне падіння, перейшов до економічного зростання та проводить необхідні внутрішні трансформації – у децентралізації, дерегуляції, боротьбі з корупцією, запровадженні систем електронних державних закупівель та електронного декларування, дерегуляції ринку газу. Окрім того, Уряд визначив п'ять реформ, що стоять на порядку денному. Вони отримали схвальні оцінки на Конференції з питань реформ в Україні, що відбулася минулого тижня у Лондоні, додав Прем’єр-міністр.

 

 

версія для друку