українська російська англійська
Мінекономрозвитку пропонує дозволити державі отримувати плату за оренду газорозподільних мереж
12.07.2017 | 15:59
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 12 липня, Уряд підтримав проект Закону України, який знімає заборону на концесію та оренду газорозподільних систем (ГРС) або їх складових, власником яких є держава.

Як відомо, сьогодні частина газорозподільної системи знаходиться у приватній власності,  а частина залишається державною. До 2017 року облгази використовували державні відрізки газорозподільних систем безоплатно на підставі договорів господарського відання, які були укладені між Міністерством енергетики та вугільної промисловості та облгазами.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 95 від 21 лютого 2017 року Міненерговугілля уклало з операторами газорозподільних систем нові договори експлуатації ГРС або їх складових. Постанова тимчасово врегулювала питання платного використання ГРС.

Водночас чинні закони України «Про трубопровідний транспорт» та «Про оренду державного та комунального майна» взагалі забороняють передачу в концесію чи оренду державних ГРС або їх складових.

Мінекономрозвитку пропонує усунути юридичну колізію, дозволити державі отримувати плату за використання державної власності в комерційних цілях та визначити спосіб платного використання ГРС.

Проект закону, в разі його ухвалення, дозволить отримати додаткові надходження до Державного бюджету України у вигляді концесійних платежів та орендної плати.

 

Довідково

Газорозподільні системи, як визначено Законом України «Про ринок природного газу» - це технологічний комплекс, що складається з організаційно і технологічно пов’язаних між собою об’єктів, призначених для розподілу природного газу від газорозподільних станцій безпосередньо споживачам.

 

 

версія для друку
Анонси
1 серпня Максим Нефьодов зустрінеться з постачальниками ІТ та периферії
1 серпня 2017 р. відбудеться засідання комісії з конкурсного відбору незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України
31 липня - засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2017 року
28 липня - семінар у м. Рівне "ЕСКО та енергоменеджмент - ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ"
28 липня - прес-конференція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби із гепатитом
28 липня у Житомирі відбудеться прес-конференція керівного складу Командування ВДВ ЗС України з нагоди 25 річниці Дня ВДВ
28 липня відбудеться брифінг Міністра освіти і науки Лілії Гриневич
28 липня відбудеться підписання меморандуму про співпрацю між Мінмолодьспорту і програмою USAID "DOBRE"