українська російська англійська
Україна та ЄС готові поглибити співпрацю за програмою реформ для отримання третього траншу макрофінансової допомоги до кінця року – зустріч Глави Уряду з Віце-президентом Єврокомісії
12.07.2017 | 21:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна та Європейський Союз готові поглибити співпрацю в рамках спільної програми реформ, започаткованої в 2015 році, для отримання Києвом третього траншу макрофінансової допомоги обсягом 600 млн євро до кінця нинішнього року. Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-президентом Європейської Комісії, Європейським комісаром з питань євро і соціального діалогу Валдісом Домбровскісом. Зустріч відбулася в рамках саміту «Україна – ЄС», який розпочався в Києві. 

Глава Уряду України подякував делегації Євросоюзу за підтримку – політичну, економічну та соціальну. «Наразі нам треба інтенсивніше виконувати план з асоціації з ЄС. Ми також розуміємо умови макрофінансової підтримки – і тут ми працюємо з парламентом, намагаємося знаходити рішення», - сказав Володимир Гройсман.

Він розповів, що на порядку денному - пенсійна реформа та перетворення в інших сферах – приватизації, земельній сфері, освіти й медицині. «Завтра (13 липня) Парламент буде розглядати (пенсійну реформу), сподіваюся зможемо отримати підтримку більшості (Парламенту). У нас є план дій, який треба виконати», - підкреслив Премєр-міністр

Він також проінформував співрозмовників про ситуацію на Донбасі. «Я вже говорив – йдеться не про дві країни, а про два світи», - сказав Глава Уряду і висловив подяку Віце-президенту Єврокомісії за його бажання відвідати Донбас та оцінити ситуацію на власні очі.   

У свою чергу Валдіс Домбровскіс підкреслив, що політична підтримка Євросоюзу була й залишається для України всебічною. І прогрес у відносинах між ЄС та України – очевидний. «І сьогодні нам дійсно треба працювати над тим, аби виконати умови отримання третього траншу макрофінансової допомоги», - сказав чиновник і нагадав, що умови отримання коштів  - не нові. Вони стосуються  боротьби з корупцією, продовження програм енергоефективності, поглиблення взаємодії в сфері проблем вимушених переселенців та конкретних економічних питань.          

«Часу не так багато  - до середини листопада важливо все завершити, оскільки є й внутрішні процедури ЄС, аби ми в груді виплатили  транш», - сказав Валдіс Домбровскіс.

Сторони також домовилися започаткувати цього року процес підготовки нових проектів та програм співпраці - в економіці та соціальній сфері.

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях
30 серпня -21 вересня - конкурс на посаду директора державного навчально-наукового закладу післядипломної освіти "Дипломатична академія України ім. Геннадія Удовенка при МЗС"
21 вересня в Мінмолодьспорту презентують стратегічний план розвитку спорткомплексу "Авангард"
21 вересня відбудеться прес-брифінг "Зміни, що рятують життя: нові кроки у боротьбі з інфарктами в Україні"
21 вересня - прес-конференція Лева Парцхаладзе