українська російська англійська
Володимир Гройсман - організаторам енергоблокади Донбасу: Через ваші дії Україна втратила 1% ВВП, а наші підприємства працюють на країну-агресора
14.07.2017 | 12:28
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Штучно організована у січні поточного року енергетична блокада Донбасу призвела до втрати 1% ВВП країни і фактично позбавила державу добувних та промислових активів, які раніше працювали на Україну і сплачували податки в український бюджет, а тепер працюють на економіку Російської Федерації. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

Глава Уряду наголосив, що ці втрати на совісті організаторів блокади, «якщо вона (совість) є».

«Це (енергетичну блокаду) зробили проти нашої держави. Україна втратила 1% ВВП - це кошти українських вчителів, лікарів, це кошти на безпеку і оборону нашої країни», - підкреслив Глава Уряду.

Він нагадав, що до блокади Україна вивозила з тимчасово окупованих територій своє вугілля і воно використовувалося українськими металургійними заводами та ТЕЦ. І Уряд передбачав, що Росія перекриє цей напрямок постачання ресурсів, а отже  з минулого літа вживав усіх заходів для формування стратегічних запасів енергоносіїв. Але виявилося, що проти України, підкреслив Володимир Гройсман, зіграли організатори блокади.

«Наше завдання сьогодні - продовжувати диверсифікацію постачання ресурсів,  продовжувати програму заміни (одного виду) палива на інші види, щоб повністю завантажити українських шахтарів роботою на території країни», - зазначив Прем’єр-міністр.

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях
30 серпня -21 вересня - конкурс на посаду директора державного навчально-наукового закладу післядипломної освіти "Дипломатична академія України ім. Геннадія Удовенка при МЗС"
21 вересня в Мінмолодьспорту презентують стратегічний план розвитку спорткомплексу "Авангард"
21 вересня відбудеться прес-брифінг "Зміни, що рятують життя: нові кроки у боротьбі з інфарктами в Україні"
21 вересня - прес-конференція Лева Парцхаладзе