українська російська англійська
ПАТ "Магiстральнi газопроводи України" внесено до перелiку об'єктiв права державної власностi
19.07.2017 | 19:11
МIНIСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУПЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТI УКРАЇНИ

Уряд на засіданні 19 липня 2017 року схвалив проект Закону України «Про внесення змiн до Закону України «Про перелiк об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації».

Законодавчим актом вносяться змiни до додатка 1 Закону України «Про перелiк об'єктів права державної власностi, що не пiдлягають приватизації». Документ спрямований на забезпечення належної ідентифiкацiї ПАТ «Магiстральнi газопроводи України» у перелiку об'ектiв права державної власностi, що не пiдлягають приватизації, затвердженому вищезазначеним Законом.

Статтею 5 Закону України «Про приватизацiю державного майна» nередбачено, що приватизації не підлягають об'єкти, що мають загальнодержавне значення, а саме: магiстральнi нафто- i газопроводи та магiстральний трубопровiдний транспорт, що обслуговують потреби держави в цiлому, пiдземнi нафто- та газосховища.

Метою дiяльностi ПАТ «Магiстральнi газопроводи України» вiдповiдно до статуту є забезпечення безперебiйного транспортування природного газу магiстральними газопроводами ефективної експлуатації, управлiння об'єктами магістрального трубопровiдного транспорту та розвитку rазотранспортної системи.

Ініціатором та розробником Законопроекту є Мiнiстерство енергетики та вугільної промисловостi України.

Нагадаємо, Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України від 9 листопада 2016 року № 801 «Про утворення публiчного акцiонерного товариства «Магiстральнi газопроводи України» утворено ПАТ«МГУ», 100 вiдсоткiв акцiй якого належить державi і повноваження з управлiння корпоративними правами держави у статутному капiталi якого здійснює Мiнiстерство енергетики та вугiльної промисловостi, з метою вiдокремлення дiяльностi з транспортування та зберiгання (закачування, вiдбору) природного газу при реструктуризацiї публiчного акціонерного товариства «Нацiональна акцiонерна компанiя «Нафтогаз України».

За результатами приватного розмiщення акцiй постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 листопада 2016 року № 837 «Питання публiчного акцiонерного товариства «Магiстральнi газопроводи України» засновано ПАТ «МГУ» та затверджено статут товариства.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"