українська російська англійська
Мінекономрозвитку та Національна академія наук підписали Угоду про співпрацю
26.07.2017 | 15:07
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

26 липня  Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів та Президент НАН України Борис Патон підписали Угоду про співпрацю між Національною академією наук України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Угода передбачає спільну роботу щодо модернізації економіки України, зокрема через виконання прикладних досліджень та науково-технічних розробок, у першу чергу, у сфері промисловості.

«Економічний розвиток та процвітання України – ключовий пріоритет діяльності Уряду. Але це тривалий і складний процес. Його рушієм має стати сучасна наука і технології. Наявний потенціал досліджень та інновацій необхідно спрямувати на забезпечення економічної ефективності і захист національної безпеки України, зокрема проекти для потреб військово-промислового комплексу», - підкреслив Степан Кубів.

Він зазначив що, пріоритетними завданнями Мінекономрозвитку  є  формування та реалізації державної економічної, промислової, інноваційної та інвестиційної політики.

«Залучення установ Національної академії наук України до виконання цієї місії дозволить досягти ефекту співпраці у розбудові української економіки та налагодженню ефективних міжнародних зв’язків», - наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Ініціатива проведення спільних заходів Мінекономрозвитку і НАНУ дозволить поєднати потенціал державних службовців та науковців, а також відкриє нові можливості для їх реалізації.

Нові розробки та їх оперативне впровадження мають сприяти створенню робочих місць та високої доданої вартості, виходу українських товарів і послуг на зовнішні ринки, збільшенню податкових надходжень та добробуту нації.

«В умовах обмеження у ресурсах (в першу чергу фінансових) і часу Україна має створити ефективну інноваційну екосистему, де ключовими гравцями стануть державні службовці, промисловці, вчені та освітяни. Підтримую пропозицію Бориса Євгенович [Патона], щоб напрацювати до вересня конкретні проекти у рамках співпраці між нами», - підсумував Степан Кубів.

Довідково

Національна академія наук України (НАН України) — вища наукова самоврядна організація України, яка є найбільшим центром наукових досліджень в Україні.  Науковими установами НАН України в 2016 році впроваджено в різні галузі економіки України 1150 новітніх розробок, серед яких новітні технології, у тому числі інформаційні, машини, устаткування, матеріали, автоматизовані комплекси і системи, програмні продукти, бази даних і бази знань, сорти рослин, методичні рекомендації та методики, стандарти.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка