українська російська англійська
Степан Кубів: На базі КПІ працюватиме Українсько-корейський центр освіти, науки та інновацій
28.07.2017 | 12:30
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

28 липня 2017 року Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів взяв участь у V Міжнародному економічному Форумі Україна-Корея, який відбувся у Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського.

У вступному слові Степан Кубів привітав присутніх із відкриттям Українсько-корейського центру освіти, науки та інновацій на базі КПІ та підкреслив, що Україна має усі передумови для трансформації економіки із сировинної в інноваційну, цифрову модель, засновану на виробництві високотехнологічних товарів та послуг з високою доданою вартістю.

“У нас найпотужніша інженерна база у Центральній і Східній Європі, де близько 100 науково-дослідних центрів міжнародних високотехнологічних компаній. Серед них, на жаль, лише один відкритий компанією з Кореї – Samsung, тому відкриття кожного нового проекту освіти, науки та інновацій є важливим кроком для поєднання інтересів влади-бізнесу-науки”, - наголосив Степан Кубів.

Він підкреслив важливість подальшого розвитку співпраці України з Кореєю у проектах розбудови в Україні широкосмугового доступу до мережі Інтернет.

«Розвиток інновацій є одним із ключових пріоритетів Уряду.  Корея, як одна з найбільш розвинених та технологічних економік світу, може стати для України хорошим прикладом для наслідування, надійним партнером у втіленні інноваційних проектів. Включаючи інвестиції у поширення широкосмугового Інтернету в Україні”, - підкреслив Степан Кубів.

Він додав, що у сучасному світі конкурентоспроможність економіки залежить від людського капіталу, інформації, інновацій, технологій та рівня розвитку інфраструктури. Відтак Україна має вдосталь цікавих інвестиційних проектів для міжнародних партнерів, включно з Кореєю.

“Ми можемо створювати спільні металургійні та машинобудівні підприємства, науково-дослідні центри в Україні, де поєднається корейських досвід високих технологій та українські надзвичайні фахівці-інженери, будувати двигуни для космічних проектів та запускати українські космічні апарати”, - наголосив Степан Кубів.

Він додав, що Уряд активно працює над створенням сприятливого середовища для розвитку нових технологій та процесів. Серед них створення ефективної регуляції, щоб зняти бар'єри для розвитку інноваційних сучасних сервісів та технологій та створити умови для запровадження сучасних технологій та сервісів.

«Нещодавно Уряд скасував низку перешкод, які стримували розвиток мобільних платежів в Україні. Відтепер українці зможуть користуватися мобільним телефоном як гаманцем. Звісно, відповідні сервіси мають напрацювати мобільні оператори», - підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Степан Кубів у підсумку закликав корейські компанії до співпраці та інвестицій в Україну: “Інвестуйте в Україну, тут є безліч цікавих та вигідних проектів”.

 

версія для друку