українська російська англійська
95 тис. відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ВДІВ) з Київського спецкомбінату планують перевезти на зберігання в зону відчуження
31.07.2017 | 18:26
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Під час засідання ХІ-го Координаційного комітету міжнародних донорів було обговорено поточний стан проектів, які реалізуються в рамках ініціативи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення» та створення цілісної системи поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання (ВДІВ) в Україні, а також запропоновано новий проект, пов’язаний з перевезенням на зберігання 95 тис. відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ВДІВ) (радіоактивних відходів) з ДСП «Київський ДМСК» до ЦСВДІВ, побудованого на кошти донорів.

У заході взяли участь представники 6 країн-донорів: Великобританії, США, Канади та Швеції, Франції та Норвегії, а також представники від Європейської комісії та НАТО. Захід відбувся за спільною координацією Державного агентства України з управління зоною відчуження та Департаменту бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великобританії (колишнє Міністерство енергетики та кліматичних змін).

За результатами засідання було відзначено значний прогрес стану та високий рівень виконання міжнародних проектів з міжнародно-технічної допомоги, які реалізуються в Україні.

«Завдяки підтримці зі сторони донорів та наполегливій роботі ДАЗВ, спрямованої на подолання інституційних та фінансових розривів у сфері поводження з РАВ, будо досягнуто значних успіхів. Агентство продовжує активно вживати заходів щодо вирішення проблем поводження з радіоактивними відходами», - зазначив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

За його словами, комітет є потужним ефективним інструментом, який забезпечує належну взаємодію та координацію роботи різних донорів з питань створення системи поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання в Україні, а також моніторингу та сприяння реалізації проектів міжнародно-технічної допомоги, які забезпечують експертну й технічну підтримку на фінансування заходів в рамках даного проекту.

Під час засідання, Голова ДАЗВ акцентував, що за підтримки країн-донорів в Україні сьогодні реалізуються надважливі проекти:

-        Підтримка введення в експлуатацію та ліцензування Центрального сховища ВДІВ - за сприяння Урядів Великобританії, США, Канади та Швеції, а також Європейської комісії;

-        ліквідації захоронення «історичних» радіоактивних відходів (РАВ) - за підтримки НАТО;

-        проект Амністії покинутих джерел іонізуючого випромінювання – з допомогою США.

      В рамках заходу фахівці з української сторони доповіли про нинішній стан проведення «гарячих» випробувань Центрального сховища ВДІВ, а також потреби, пов’язані з модернізацією контейнерного парку та перевезенням радіоактивних відходів. Було запропоновано до впровадження новий проект, пов’язаний з перевезенням на зберігання 95 тис. ВДІВ з ДСП «Київський ДМСК» до Центрального сховища ВДІВ.

Окрім того, було представлено доповіді представників країн-донорів щодо залучення своїх країн у цих проектах, які реалізуються в Україні.

Також, делегація у складі комітету міжнародних донорів відвідала та була ознайомлена зі станом робіт з поводження з радіоактивними відходами на ДСП «Київський ДМСК» та комплексі «Вектор» ДСП ЦППРВ.

Довідково

Координаційний комітет країн-донорів було створено в результаті переговорів української делегації з делегаціями США та Великобританії впродовж 2006 – 2007 років. Британська сторона виступила з ініціативою створити Комітет, який забезпечуватиме ефективний обмін інформацією та координуватиме діяльність різних донорів щодо створення системи поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання. Засідання Координаційного комітету відбуваються 1-2 рази на рік в Україні або у Великобританії.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка