українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року
09.08.2017 | 17:33
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, колеги! Сьогодні у нас насичений порядок денний.

Хотів би закцентувати увагу на ряді рішень, які ми сьогодні приймемо. І пріоритети наші залишаються незмінними абсолютно.

Наша програма дій Уряду передбачає, в першу чергу, забезпечення сталого економічного зростання для того, щоб максимально ми змогли використовувати можливості української національної економіки. І результати цієї діяльності маємо інвестувати в якість життя людей.

Тому сьогодні питання розвитку економіки та розвитку або вирішення проблем національного здоров'я в країні залишаються пріоритетами. І по них будуть прийняті рішення.

Хотів би підкреслити, що сьогодні ми приймемо рішення про запровадження конкурсу на 4G, на нову систему зв'язку, яка є надзвичайно важливою інфраструктурою для нашого економічного зростання. Ми розраховуємо, що продаж публічний, конкурентний продаж дасть можливість залучити кошти до бюджету. Але головне – буде створена додаткова сучасна інфраструктура, яка розвиватиме у тому числі й національну економіку.

Тут окремо хочу подякувати Степану Івановичу Кубіву, Першому віце-прем’єр-міністру - Міністру економічного розвитку і торгівлі. Дякую, що Ви достатньо ретельно попрацювали над прозорістю цих процедур, над якістю необхідних рішень і також над рішеннями, які ми сьогодні також будемо розглядати, щодо підтримки літакобудування.

Ми приймемо сьогодні рішення, яке дозволить все те, що нам потрібно для літакобудування в країні, ввозити без оподаткування на територію країни всі компоненти, без сплати ПДВ, інших платежів, що дасть можливість якісно розвивати літакобудування в нашій країні.

Ряд законів, які були необхідні, Парламент прийняв. Сьогодні ми в розвиток цих законів приймаємо необхідні рішення.

Окремо хочу підкреслити важливість сьогоднішньої інформації Міністерства охорони здоров'я. Як ви знаєте, в нас є надзвичайно велика проблема з точки зору високого рівня смертності українських громадян від серцево-судинних захворювань.

Ми обіцяли і виконуємо свою обіцянку щодо розбудови цілої мережі кардіоцентрів по всій країні, в тому числі як додаток, у тому числі й розвиток нових можливостей щодо доступних ліків, безкоштовних ліків у нашій країні.

Тому сьогодні інформація Міністерства охорони здоров'я щодо розбудови таких центрів є дуже важливою, оскільки в 2017 році таких 13 центрів мають бути збудовані і в 11 областях. І це буде означати, що ми програму виконаємо. В тому числі ми закупили більше 10 тис. стентів для судин серця для українських громадян. Зекономили майже 50% коштів на закупівлях. Це дасть можливість закупити нам приблизно ще таку кількість, яка є рекордною для нашої країни за всі часи нашої незалежності, тому що як завжди махінатори на цих всіх закупівлях робили достатньо. Я вважаю, що це злочини по відношенню до українських громадян, коли втридорога закуповували те, що коштувало набагато дешевше.

Хочу також підкреслити ще одне важливе питання. Ми вчора зустрічалися з Міністром освіти і науки Лілією Михайлівною Гриневич, і говорили про підготовку України до нового навчального року. І дякую Лілії Михайлівні, вона взяла участь у форумі місцевої влади західних областей, які мають високогірську і гірську місцевість. І я наголошував на цьому неодноразово, що у гірській і високогірській місцевості ми маємо зовсім по-іншому, я б сказав, міцніше, підтримувати інфраструктуру. Тобто питання доступу до якісної освіти, охорони здоров’я – питання № 1.

Але там, де ми розуміємо, у високогірських районах, там зовсім інша доступність, там зовсім інша інфраструктура, там зовсім інший, навіть зв'язок мобільний по-іншому працює. Нам потрібно більше грошей туди інвестувати.

І тому за результатами цієї поїздки, Ліліє Михайлівно, й участі у форумі, вона вчора абсолютно правильно закцентувала увагу на тому, що ми маємо перерозподілити ресурси і підтримати гірські райони для фінансування і освіти, і охорони здоров’я.

Тому я сьогодні даю доручення Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ - Віце-прем’єр-міністру Геннадію Григоровичу Зубку спільно з Мінфіном, МОЗ, МОН визначити, які гірські, високогірські територіальні громади, у яких є проблеми, дати цю інформацію всім необхідним міністерствам і узагальнити рішення, внести їх на засідання Уряду, якщо потрібно, для того, щоб  ми могли зробити такий відповідний перерозподіл. Тому, будь ласка, я прошу здійснити цю безпосередню координацію.

І ще одна позиція, яка є на порядку денному, – це кадрові питання, кадрові питання керівника "Укрзалізниці".

Сьогодні ми розглянемо заяву Войцеха Балчуна про звільнення. Він прийняв це рішення абсолютно самостійно. Це його рішення, я його рішення поважаю, можу зазначити, що за цей рік, хто б що сьогодні не казав, але в залізниці відбулися, в тому числі й позитивні зміни. Я хочу подякувати йому за роботу, сказати про те, що я розумію, що він працював у достатньо важких умовах, це надзвичайно складне підприємництво, але дуже важливо змінювати це підприємництво, не тільки керівника, а змінювати систему управління цим підприємництвом. Незалежний менеджмент, незалежна наглядова рада.

Як ви знаєте, кілька тижнів тому я проводив узгоджувальну нараду щодо запуску нового проекту корпоратизації державних підприємств. Хочу подякувати Степану Івановичу Кубіву і команді Мінекономрозвитку (вони зараз забезпечують у цьому питанні лідерство), і ми найближчим часом вийдемо з узагальненими рішеннями щодо створення належних наглядових рад, у тому числі в УЗ.

Сьогодні ми розглянемо призначення тимчасово виконуючого обов’язки нового керівника УЗ, але я хочу наголосити: тимчасово виконуючого обов’язки. Ми одразу маємо оголосити новий конкурс на пошук найкращого кандидата на управління цим важливим підприємством.

Пропозиція, яку ми обговорили, полягає в тому, щоб т.в.о. керівника призначити першого заступника Міністра інфраструктури Є. Кравцова, який сьогодні є головою наглядової ради "Укрзалізниці", а до призначення В.Балчуна виконував тимчасово обов’язки, тобто має відповідні компетентні знання для того, щоб тимчасово виконувати обов’язки керівника "Укрзалізниці".

Маю надію на те, що пан Балчун залишиться радником керівника правління і буде виконувати функції міжнародної координації, тому що започатковано ним ряд проектів, у тому числі міжнародних логістичних, які потрібно продовжувати і завершувати.

Причиною подання цієї заяви є особисті обставини пана Балчуна.

Переходимо до розгляду питань порядку денного.

 

 

версія для друку
Анонси
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"