українська російська англійська
Геннадій Зубко: Фахові кадри - першочергове завдання для будівельної галузі
10.08.2017 | 14:59
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Українські будівельники - висококваліфіковані й фахові. Проте на сьогодні відчувається брак кадрів, особливо інженерних і робітничих, які працюють безпосередньо на будівництві. Тому, першочергово ми повинні переглянути систему перетворення ПТУ в підготовці робітничих кадрів. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час урочистого привітання працівників до Дня будівельника.

Він повідомив, що сьогодні в ПТУ навчається 350 тисяч молоді, тоді як у вищих навчальних закладах – студентів - 1 мільйон 200. І ми розуміємо, що людей, які здійснюватимуть управлінські функції у рази більше, ніж тих хто створює валовий продукт.

За словами Віце-прем’єра, реформа децентралізації сьогодні дає можливість мати потужний центральний бюджет, накопичувати ресурси на місцях і дійсно відновлювати інфраструктуру. І це в першу чергу прискорює процес будівництва як інфраструктурних проектів, так і соціальних об’єктів в регіонах.

«За 7 місяців 2017 року доходи місцевих бюджетів розвитку склали понад 100 млрд гривень, а це (приріст) 22 млрд додатково, порівняно з минулим роком. Ми розуміємо, що сьогодні з’являються ресурси, мотивація, потреба в нових кадрах. Крім зростання місцевих бюджетів, є програми, які дозволяють інвестувати в соціальні об’єкти: субвенція на сільську медицину, ДФРР, субвенція на ОТГ, напрямок дорожньої інфраструктури», - підкреслив Геннадій Зубко.

«Нам потрібно пройти шлях імплементації закону 1817 щодо удосконалення містобудівної діяльності, внести зміни до ДБН, опрацювати питання систематизації, що має прискорити в першу чергу процес дерегуляції. Я закликаю представників будівельних компаній, проектні організації до напрацювання маршрутної карти спільно з представниками міністерства. Це дасть можливість не тільки дерегулювати будівельний бізнес, а ще надати нові стандарти в будівництві», - наголосив Віце-прем’єр.

Сьогодні під час урочистого привітання була підписана міжгалузева угода з профспілками щодо підвищення заробітних плат у будівництві. Також відбулось вручення нагород переможцям конкурсу на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію на території України у 2016 році.

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"