українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з нагоди професійного свята - Дня шахтаря
27.08.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні шахтарі!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з професійним святом – Днем шахтаря України!

Професія шахтаря є однією з найбільш складних і небезпечних. Щодня, йдучи в забій, гірники ризикують власним життям і здоров’ям, щоб забезпечити країну корисними копалинами. Від праці шахтарів залежить стан національної економіки та промисловості, а від стану вугільної галузі залежить енергетика всіх міст та регіонів нашої країни.

Вугільна промисловість є стратегічною галуззю національної економіки. Питання її розвитку відображені в Енергетичній стратегії України до 2035 року. Вугілля – це той ресурс, який особливо потребує держава в опалювальний сезон, який потрібен для теплової генерації і нашої промисловості, а загалом – для досягнення енергетичної незалежності та економічного зростання країни. Але найціннішим ресурсом є, безумовно, гірники, завдяки самовідданій праці яких ми маємо тепло і світло, комфорт у наших домівках.

Реформа вугільної галузі визріла давно, лише в останні роки у рамках масштабних заходів з енергоефективності та зміцнення енергетичної безпеки держави ми впритул наблизилися до її розроблення та реалізації. Ініціативи, які планується втілити, без сумніву, виведуть вугільну галузь із скрути та дадуть можливість реформувати і модернізувати вугледобувні шахти, зробити їх високоефективними та прибутковими підприємствами. Нині запроваджуються заходи з переобладнання енергоблоків теплових електростанцій на вугілля газової групи, що зміцнить енергетичну безпеку країни.

Цінуємо Вашу працю, яка є значним внеском у забезпечення енергетичної безпеки і добробуту країни. Гірники є справжнім прикладом мужності та витримки. Підвищення престижу шахтарської професії, збереження фахівців і гідний соціальний захист гірників є одним із пріоритетів політики Уряду у вугільній галузі.

З нагоди свята зичу нових трудових досягнень, оптимізму, достатку, злагоди в родинах і миру в нашій країні!

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                             Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку