українська російська англійська
Україна зацікавлена завершити переговорний процес щодо Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем до кінця року, - Володимир Гройсман
22.08.2017 | 17:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна зацікавлена вже до кінця поточного року завершити переговорний процес по Угоді про зону вільної торгівлі з Державою Ізраїль, оскільки цей документ дозволить активізувати взаємодію двох країн в соціально-економічній сфері. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі із головою спільної Українсько-ізраїльської міжурядової комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, Міністром екології Держави Ізраїль Зеєвом Елькіним. Зустріч відбулася в рамках засідання Комісії, черговий раунд якого пройшов у Києві.   

Глава Уряду України відзначив позитивні тенденції у торговому співробітництві між двома країнами. Так, товарообіг зріс на 15% і перевищив 500 млн дол.  Втім потенціал співпраці становить не менше 1 млрд дол, а сфери спільних інтересів – сільське господарство, охорона здоров’я, транспорт, енергетика й туризм.    

«Ми приділяємо багато уваги тому, аби завершити переговори по Угоді про зону вільної торгівлі. Тим більше, що товарообіг у нас зростає, і ми можемо впроваджувати ізраїльські технології у багатьох сферах співпраці, передусім в агросекторі, – сказав Володимир Гройсман.  – До кінця року ми маємо Угоду підготувати. Коли знімемо бар’єри, інтеграція відбудеться швидко».  

У свою чергу Зеєв Елькін підкреслив, що Єрусалим взяв за основу представлену Києвом модель розвитку взаємної торгівлі, проте має узгодити деякі питання щодо співпраці в аграрній сфері, в забезпеченні продовольчої безпеки та у сфері ІТ-технологій.

«Ми також зацікавлені у співпраці в сфері освіти та науки, в започаткуванні спільних наукових проектів. Наш величезний кадровий потенціал дозволить ефективно використовувати можливості двох країн у сфері прикладної науки», - сказав Зеєв Елькін.

Володимир Гройсман підтримав висловлений ізраїльською стороною інтерес і звернув увагу співрозмовників на плани українського Уряду в освітній реформі, зокрема в сфері дошкільної та шкільної освіти, та на плани щодо створення Інноваційної Ради при Кабінеті Міністрів, яка може стати дієвим механізмом взаємовигідної співпраці. 

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня - робоча поїздка керівництва МВС та Нацполіції до Волинської області
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - прес-конференція Міністерства фінансів за підсумками 2017 року
19 грудня у Міноборони відбудеться брифінг щодо створення інтегрованих систем закупівель
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці