українська російська англійська
На Миколаївщині учасники АТО отримають більше 10,5 тис. га землі
04.09.2017 | 12:51
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

З початку запровадження ініціативи про надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області та органи місцевого самоврядування регіону надали учасникам АТО 7 348 дозволів на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельних наділів загальною площею 10 530,3 гектара.

На сьогодні процедуру оформлення землі у власність завершили 3 056 військовослужбовців АТО, які отримали: 2 987 земельних ділянок загальною площею 5 412,7 га – для ведення особистого селянського господарства, 37 земельних ділянок загальною площею 3,8 га – для ведення садівництва та 5 ділянок загальною площею 0,06 га – для будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських споруд.

Безпосередньо Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області видано 2 777 наказів про затвердження розроблених проектів землеустрою та передачу учасникам АТО земельних наділів загальною площею 4 949,6 гектара. Органи місцевого самоврядування  прийняли 279 таких рішень на землі загальною площею 534,8 гектара.

Найбільше наказів про передачу у власність військовим ділянок землевпорядною службою області видано по Миколаївському – 595 на землі загальною площею 886,8 га, Вознесенському – 469 на землі загальною площею 923,9 га, Первомайському – 438 на землі загальною площею 838,7 га, Баштанському – 377 на землі загальною площею 749,6 га районах Миколаївщини.

Загалом у Миколаївській області отримали від учасників АТО 10 838 заяв про надання земельних ділянок у власність. Звернення військовослужбовців  розглядаються у першочерговому порядку.

На сьогодні Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області видано 5 462 накази про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Відповідно до цих наказів учасники АТО отримають земельні ділянки для ведення садівництва та особистого селянського господарства загальною площею 9 833,3 гектара.

 

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки.

 

 

 

версія для друку