українська російська англійська
Поступово ми закриваємо корупційні лазівки, хоч деякі люди і виявляють неабияку креативність, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з Дорадчою радою антикорупційної ініціативи ЄС
08.09.2017 | 18:47
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з членами Міжнародної антикорупційної консультативної ради Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні, яка впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

За допомогою цієї програми ЄС надає допомогу Україні у створенні нових антикорупційних державних органів, а також сприяє підвищенню доброчесності та підзвітності місцевих органів влади. Робота самої Консультативної ради спрямована на допомогу парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції. Зокрема, Консультативна рада допомагатиме комітету зміцнити нагляд за реалізацією антикорупційної політики та розвиватиме його спроможність аналізувати і вдосконалювати стратегічну законодавчу базу.

Це перший візит Ради до України. Такі візити будуть відбуватися двічі на рік, а в решту часу вестиметься практична робота. «Звіти нашої Ради будуть враховуватися при оцінці виконання Україною міжнародних зобов’язань у рамках міжнародних організацій», – наголосив член Ради Джіованні Кесслер.

Віце-прем’єр привітала рішучість членів Ради, розповіла про антикорупційні процеси в Україні та порушила проблемні питання. Зокрема, вона повідомила про функціонування антикорупційних інституцій, хоч і підкреслила, що їхня робота все ще не є ідеальною. Україна потребує допомоги у підвищенні професійної спроможності новостворених органів. Також велика кількість корупційних справ затримуються в судах. Це є опором старої системи. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила надію, що оновлений Верховний Суд України надасть поштовху антикорупційній боротьбі. Також вона поінформувала про прогрес у становленні роботи Національного агентства з питань розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Віце-прем`єр наголосила, що важливим є не лише покарання за антикорупційні злочини, а й запобігання ним. У цьому контексті, переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе, важливою є реформа енергетичного сектору, робота системи державних закупівель ProZorro та автоматичне повернення ПДВ підприємцям. Важливими заходами, вважає вона, є приватизація, а також підготовка до медичної, освітньої, пенсійної та земельної реформ. «Поступово ми закриваємо корупційні лазівки, хоч деякі люди і виявляють неабияку креативність», – сказала вона.

Члени Ради привітали прогрес щодо антикорупційної боротьби та підкреслили важливість його комунікації. Вони зазначили, що країни, які починають активно боротися з корупцією, зазвичай падають у рейтингах сприйняття корупції, але це природньо, оскільки всі проблеми випливають на поверхню. Тому для України дуже важливо донести своїм громадянам детальне роз’яснення антикорупційних заходів.

 

версія для друку
Анонси
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"