українська російська англійська
Навчальний рік у Литві проведуть ще 15 дітей АТОвців та переселенців Дніпропетровщини
02.10.2017 | 15:14
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Чергова група дітей учасників АТО та переселенців Дніпропетровщини вирушила до Литви. Як повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, протягом року 15 хлопчиків та дівчаток Дніпропетровщини навчатимуться у міжнародній гімназії Вільнюса.

 Навчання, проживання, харчування, екскурсії для родин дітей безкоштовні. Усі витрати бере не себе литовська сторона, додав Валентин Резніченко.

 «Це спільний проект Дніпропетровської ОДА та почесного консульства Литви у Дніпрі. Три групи дітей, а це 45 хлопчиків та дівчаток, вже пройшли навчання у Вільнюсі. Нині туди відправилися 9 школярів, ще шестеро закінчують оформлювати документи та приєднаються до них невдовзі. Діти зможуть отримати якісну європейську освіту, побачити світ, познайомитися з однолітками з інших країн», – наголосив він.

 Восьмикласники з Дніпропетровщини проведуть навчальний рік у міжнародній гімназії «Вільнюський дім литовців». Там навчаються діти з 20 країн світу.

 «На дітей чекають комфортні умови проживання, цікаве навчання, насичена розважальна програма. А найстаранніші учні отримають можливість продовжити навчання у вільнюській гімназії і в наступному році», – розповів почесний консул Литви у Дніпрі Віталій Півняк.

 Діти сповнені очікувань. Серед них – й Іван Остапенко. Хлопчик разом із родиною переїхав з Донецька до Дніпра три роки тому. «Перед відльотом прокинувся у дуже гарному настрої, мене тягне до Литви. Це країна з великою та цікавою історією, - поділився він. – Гадаю, що  не буду сумувати. Гарно вчитимусь та набиратимусь приємних вражень».

 Батьки ж мандрівників трохи хвилюються. «Дитина перший раз летить на літаку до іншої країни. Ми вперше розлучаємось на такий довгий термін. Проте я вважаю, що це велика можливість. У них саме той вік, коли варто й світ подивитися», - зазначила Наталія Маслова, яка відправила на навчання дочку.

 Діти повернуться додому за рік.

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби