українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року
27.09.2017 | 14:06
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Розпочинаємо засідання Уряду з інформації.

Хочу поінформувати всіх українців, колег про таке. Як ми знаємо, на Вінниччині сталася надзвичайна ситуація – відбулося загоряння арсеналу озброєння, боєприпасів. Про причини, думаю, мають повідомити правоохоронні органи, що відбулося й як. У нас є відповідна інформація, але я думаю, вони її оприлюднять.

Я одразу з начальником Генерального штабу, керівниками СБУ, ДСНС, Національної гвардії, першим заступником Міністра внутрішніх справ вилетів на місце для того, щоб максимально мобілізувати всі сили, скоординувати роботу всіх необхідних служб для швидкої локалізації цієї надзвичайної події, яка має місце.

Зараз хочу підкреслити, що, за наявною інформацією, на даний момент ми локалізуємо ситуацію і всі зусилля, технічні в тому числі, які спрямовані на те, щоб зупинити пожежу і, як наслідок, вибухи, дають свій результат.

Хочу сказати, що ми не розгубилися і абсолютно чітко кожна служба виконала свою роботу. Я тут хотів би подякувати начальнику Генерального штабу, військовим, СБУ. Особливо хочу подякувати ДСНС, Нацгвардії, Нацполіції. Окремо хочу підкреслити достатньо якісні дії місцевої влади, громадськості, які одразу вживали заходів для того, щоб допомагати один одному.

Хочу підкреслити і ще раз подякувати всім тим, хто допомагав у складну хвилину мешканцям тих територій, які вимушені були бути евакуйовані, оскільки територія враження є достатньо великою, і наше найголовніше завдання – забезпечити безпеку громадян. Це перша позиція.

Наступна позиція, яка буде зроблена негайно. Як тільки ми локалізуємо  і переконаємося в тому, що більше немає причин для вибухів, одразу почнемо операцію з розмінування. Ми вночі вже сконцентрували достатні сили для того, щоб ефективно це зробити. Зараз на рівні області створений штаб відновлення і він буде займатися, в тому числі, відновленням зруйнованих об'єктів і допомогою людям повернутися до нормального життя.

Також були розгорнуті пункти тимчасового розміщення людей, у тому числі в місті Вінниця. Була забезпечена достатня кількість транспорту для переміщення людей. Але багато людей виїжджали власним транспортом.

Наше завдання – розмінування, відновлення і повернення людей до нормального ритму життя.

З іншого боку я би хотів сказати, що нам потрібно чітке розслідування і зрозуміти причину виникнення цієї надзвичайної ситуації. Це арсенал нашого українського війська. І він знищений, я думаю, що не випадково. Але треба переконатися й в тому, що всі ті, хто мав нести за це відповідальність, вони мають бути притягнені до відповідальності.

Я вважаю, що це є абсолютно принциповим питанням. Я пам’ятаю Маріуполь. Я пам’ятаю Балаклею. Сьогодні вже Вінниця. Розумні роблять висновки. Дурні повторюють помилки. Я думаю, що сьогодні відбудеться засідання військового кабінету під головуванням Верховного головнокомандуючого – Президента країни, де буде проаналізована ситуація та будуть зроблені відповідні висновки.

Хочу сказати, що ми, як і в Балаклеї, на ліквідацію цієї надзвичайної ситуації виділимо сьогодні Урядом з резервного фонду таку точно цифру – 100 млн. А далі будемо дивитися на реальні потреби, реально людей, щоб кожному допомогти і не залишити один на один з цією  бідою.

І ще щоб я хотів сьогодні сказати, шановні колеги? На нас напав ворог – збройні сили Російської Федерації, її бойовики. І вони все будуть робити для того, щоб нас послабити, щоб створити нам такі виклики, які б для нас були руйнівними.

Я хочу зараз, щоб усі почули: які б не були виклики, по-перше, ми не панікери; по-друге, ми здатні в будь-якій ситуації приймати тверезі та правильні рішення; по-третє, Україна – велика країна, і нікому не дано право, нікому, завдавати шкоди нашій країні!

Для цього ми повинні бути єдині, для цього ми повинні бути сильні, економічно розвинуті, а люди мають бути заможними. Для цього ми маємо робити зміни і забезпечувати розвиток нашої держави. Всі ті випробування, які лягають на наші плечі, ми пройдемо. Будемо сильнішими, будемо розумними і ми будемо давати дуже чітку відсіч всім тим, хто намагається нас знищити.

Цей виклик українці прийняли. Але на цей виклик буде абсолютно  чітка відповідь – сильна, заможна українська держава.

Тому я би хотів, щоб сьогодні всі об’єднувалися навколо, а не злорадствовували. Це саме головне, що потрібно, коли є виклики, треба, щоб ми були як ніколи єдині.

Хочу підкреслити, що Уряд вживав і буде вживати всіх адекватних заходів для подолання тих викликів, які нам штучно створюють.

Я ще раз хочу всім подякувати за стійкість, за мужність, тому що  навіть за цю ніч було дуже багато випадків, коли різні представники різних служб мали проявили свою мужність. І врешті-решт я можу сказати, що у нас є люди, які здатні приймати рішення і рятувати людей.

Зараз відбувається подальша ліквідація всіх наслідків. Я думаю, що до кінця дня ми будемо мати непогану картину з точки зору очищення території і припинення вибухів в цьому військовому арсеналі.

Шановні колеги, ми сформували з вами порядок денний відповідно до пропозицій урядових комітетів і міністрів. Я пропоную, щоб ми зараз розглянули відповідно до 21 параграфу. По-перше, затвердили порядок денний, якщо немає заперечень. Немає заперечень? Затверджено.

 

версія для друку