українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року
15.11.2017 | 15:22
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги!

Хочу розпочати засідання Уряду зі слів вдячності українському Парламенту, особисто Голові Верховної Ради України, народним депутатам, які вчора ухвалили низку законів, і в першому читанні – бюджет країни на 2018 рік.

Бюджет є абсолютно збалансованим. Бюджет економічного зростання. І ми передбачаємо, що наступного року ми зможемо досягти зростання більше, ніж у 3%.

Якщо нам вдасться в подальшому приймати різні необхідні закони щодо розвитку національної економіки, ми можемо перевершити це зростання вже в наступному році, і люди швидше відчують якісні зміни в своєму житті.

Дуже важливо, що ми провели дуже, я б сказав, відкриту дискусію з українським Парламентом. Ми вчасно внесли бюджет, ще у вересні, до Парламенту і працювали над тим, щоб підготувати його до першого читання.

Дякую всій команді Уряду за якісне опрацювання цього документа! Дякую комітетам і депутатам за те, що ми спільно змогли підготувати якісно до першого читання цей законопроект!

Дуже важливо, щоб ми не відкладали на потім ті рішення, які маємо приймати вчасно. І я б поставив зараз питання про те, що, бюджет на 2018 рік було ухвалено в першій декаді, тобто до 10 грудня 2017 року.

Це буде чи не вперше абсолютно прогнозовано, якісно. Це дасть можливість усім адаптувати свою роботу, починаючи з 1 січня 2018 року. І саме головне – ми маємо бути передбачувані. Ми не маємо робити "під ялинку" жодних сюрпризів, а маємо заздалегідь і вчасно приймати ті рішення, які необхідні.

Тому я хотів би зараз доручити команді Уряду, Мінфіну спільно з колегами, Першому віце-прем’єр-міністру, Міністру Кабінету Міністрів: доопрацювати, організувати роботу з доопрацювання з урахуванням зауважень, які були висловлені народними депутатами, законопроекту до другого читання в першій декаді, тобто з 1 по 10 грудня, в той пленарний тиждень, який відбудеться в ці дати.

Хочу підкреслити, що це є надважливим пріоритетом. І хотів би, щоб ми дуже серйозно поставилися до підготовки бюджету на 2018 рік.

Хочу ще раз подякувати коаліції, позакоаліційним депутатам, групам, які підтримали закон. Я навіть скажу, це "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Радикальна фракція" Олега Ляшка; "Воля народу", група "Відродження" і також позафракційні народні депутати. Насправді я чув вчора під час виступів депутатів багато конструктивних пропозицій,  але були і ті, які абсолютно не мають нічого спільного з реальністю. Я думаю, що ми за ці два тижні доведемо всім, що цей бюджет є якісним, який буде впливати на позитивний розвиток національної економіки.

Тому ще раз дякую коаліції, Голові Парламенту, Президенту за підтримку цього надважливого рішення!

Наступне питання, якому я хотів би сьогодні приділити увагу, – це питання доріг в Україні. Згадую, що одразу після призначення Прем’єр-міністром України в перші дні своєї роботи я проголосив, що для нас є надзвичайно важливим, і пообіцяв, що ми будемо відновлювати українські дороги. Дороги, які не ремонтувалися десятиріччями, і ми фактично змогли організувати по всій країні сьогодні масштабний капітальний ремонт, реконструкцію і відновлення українських доріг.

Хочу підкреслити, що в 2016 році це був тільки початок цієї роботи, в 2017 році ми вже збільшили обсяги, в 2018-му і наступних роках це залишається нашим пріоритетом.

Я обіцяв, що ми будемо ремонтувати і відновлювати дороги. Хочу сказати, що я вчергове дотримуюсь своєї обіцянки.

Зараз я би хотів продемонструвати один з роликів, який, якщо ви пам'ятаєте, раніше я демонстрував ролик, в якому стані знаходяться українські дороги.

Сьогодні я теж хотів би продемонструвати ролик, що нам вдалося вже зробити станом на даний момент. Прошу його продемонструвати.

(відеоролик)

ГРОЙСМАН В.Б. – Я намагаюся дуже об'єктивно дивитися на стан справ. Я розумію, що ще дуже далеко до того, щоб ми говорили про те, що ми повністю змінили ситуацію в дорожньому господарстві, але наголошую на тому, що ми дійдемо до кожного куточка нашої прекрасної країни і відбудуємо, відновимо українські дороги. Нам потрібен час, і з кожним роком українські громадяни, і я це обіцяю, будуть відчувати, що ситуація продовжує змінюватися, а обсяги та якість стають кращими.

Зараз ми вже фактично завершуємо сезон ремонту доріг. Є така можливість, щоб підвести відповідні підсумки. Я пропонував би, щоб ми затвердили порядок денний і розпочали з інформації, звіту керівника Укравтодору С.Новака. Немає заперечень? Прошу до виступу.

 

 

версія для друку