українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року
22.11.2017 | 15:49
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року

 

 

ГРОЙСМАН В.Б. – Хотів би сказати про те, що ми в ці дні відзначаємо четверту річницю Революції Гідності.

Ми знаємо всі, що десятиріччями люди хотіли зміни життя в країні. І віхи створення нашої незалежності були непростими.

Разом з тим за останні роки, після 2010 року, люди зрозуміли, що пограбування й руйнації країни є загрозливими, вийшли на вулиці, сказали своє "ні". І висловили абсолютно чітку й тверду позицію – жити в демократичній і економічно розвинутій Україні.

Чотири роки після Революції Гідності пройшло. І сьогодні, я думаю, що кожного дня ми всі маємо пам’ятати про надзвичайну відповідальність кожної людини, яка причетна до управління державою, до змін у країні. Що ми відповідаємо особисто перед кожним, хто віддав своє життя й здоров'я за те, щоб Україна стала на шлях демократичного європейського розвитку.

Давайте вшануємо хвилиною мовчання всіх тих, хто невинно загинув.

 

(Хвилина мовчання)

 

ГРОЙСМАН В.Б. – Дякую. Прошу сідати.

 

КУБІВ С.І. – Перш за все, хочу подякувати за історичну пам'ять і ту відповідальність, про яку Ви говорили.

Я дуже коротко хочу проінформувати, що Прем’єр-міністр України, який зустрівся з представниками Майдану, визначена чітка програма, не тільки перед святами, а вона тягне за собою відповідальність перед тією подією, яка забрала багато життів, яку ми увіковічили.

Разом з тим хочу сказати, що на першому поверсі відкрита виставка. Ці світлини, які є в Будинку Кабінету Міністрів України, вони є прямо з Майдану. І продовження виставки "Честь України готовий боронити" продовжується на третьому поверсі Кабінету Міністрів України.

Я би подякував і Секретаріату, і музею Кабінету Міністрів України, своїм колегам-міністрам за участь, те, що ми зробили з вами за цей період відповідальності. Дякую, Володимире Борисовичу!

 

ГРОЙСМАН В.Б. – Ви знаєте, за новітню історію нашої країни скільки у нас було втрат, і ці всі втрати були пов'язані із справжньою боротьбою за незалежність нашої держави. Багато народів світу не мають свого рідного дому, а нам випала така можливість мати свою рідну землю.

І величезний гріх не усвідомлювати величезної відповідальності, яка лежать на плечах абсолютно всіх: і влади, і громадян – за розвиток нашої прекрасної держави. Ми маємо і побудуємо економічно сильну, розвинуту і демократичну державу. Люди в Україні будуть жити краще, і в мене немає в цьому жодного сумніву, люди будуть мати гідну роботу, гідну зарплату, достойні послуги, в тому числі від держави. Ми будемо захищати дітей і людей похилого віку. Ми відновимо свою територіальну цілісність, наше військо буде одним з самих сильних в майбутньому на планеті.

Але для цього нам потрібні правильні державні рішення і віра в те, що саме від нас залежать зміни. Ми проходимо дуже важкий шлях.

І сьогодні я би хотів сказати і про економіку, і про енергетичну незалежність нашої держави. Всі ми пам'ятаємо, що ще зовсім недавно ми абсолютно повністю були залежні всіма енергетичними ресурсами від Росії. Ми пам'ятаємо з вами, що це завжди використовувалось як інструмент тиску, шантажу України.

Сьогодні треба зазначити, що після Революції Гідності ми більше 720 днів живемо без єдиної краплини російського газу. Ми дякуємо нашим міжнародним партнерам, які у важкий 2014 рік підтримали Україну, підтримали перший Уряд після Революції Гідності. І було докладено чимало зусиль, щоб позбутися цієї залежності.

Сьогодні ми ще поки що купуємо газ за кордоном. Але наше завдання – не купувати за кордоном газ, інші види енергетичних ресурсів. Наше завдання  – стати абсолютно енергетично незалежною країною. Тобто ми можемо самі видобувати свій газ, нам не треба його купувати за валюту. Ми можемо забезпечити себе і переробкою нафтопродуктів, і розвитком альтернативної енергетики. Ми це можемо! Єдине, що це потрібно було робити раніше. Але маємо те, що маємо, і це для нас є викликом.

Ви пам’ятаєте, що одразу для нас і нашого Уряду було важливим зупинити падіння видобутку українського газу, дати по руках всім тим, хто ще, можливо, остаточно залишався в певних схемах.

На чому народжувалася влада олігархів? На енергетиці та енергетичних ресурсах, корупції в газовій сфері. Ми ліквідували основу виникнення цієї корупції, але й цього є недостатньо.

Для чого нам потрібна енергетична незалежність? Для того щоб ми не купували дорогий газ за кордоном, а виробляли свій газ та ще й експортували його до інших країн. Це означає, що в середньостроковій перспективі українці отримають дешевший газ та інші енергетичні ресурси. Це з одного боку.

З іншого боку, ми маємо забезпечити ефективність використання ресурсів. Тому масштабна програма енергефективності, в тому числі, отримає своє підсилення в 2018 році. Ми при підготовці до другого читання бюджету збільшимо фінансування енергоефективності в нашій державі.

Також через механізм адресних субсидій, конкретної адресної допомоги громадянину будемо захищати всіх тих, для кого сьогодні оплата є тягарем. Ми захистимо всіх. Але наголошую, що нам потрібно зробити, і ми знаємо, як це зробити, щоб зупинити нашу енергетичну залежність.

Ми вже маємо перші результати – збільшення видобутку газу в 2017 році. Але цього є недостатньо. Тому хочу запевнити всіх громадян України: чергову обіцянку щодо нашої енергонезалежності буде виконано.

Я обіцяв, що ми піднімемо в країні зарплати, – ми це зробили; піднімемо в Україні пенсії – ми це зробили; будемо будувати дороги – ми це робимо і будемо робити далі. Я наголошую на тому, що ми досягнемо нашої енергетичної незалежності. За один рік ми цього не зробимо, але за середньострокову перспективу (до 2020 року) ми зможемо повністю забезпечити себе енергетичними ресурсами, максимально забезпечити. Можливо ще дещо залишиться імпорт, але він буде менш критичний, ніж є на сьогодні. Для цього потрібно далі рухатися із встановленням нашої енергетичної незалежності.

Ми ухвалили з вами Енергетичну стратегію України до 2035 року. Це надзвичайно важливий фундаментальний документ, і я хотів би, щоб сьогодні його доповів профільний Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон з точки зору тих цілей і завдань, які стоять перед нами, і що ми будемо робити. Він зупиниться більш детально, але я наголошую на тому, що нам потрібно створити всі умови для здешевлення ціни газу в країні, електроенергії і зробити це для того, щоб стати країною-експортером, щоб продавати за кордон такі енергетичні ресурси.

Володимире Євсевійовичу, запрошую Вас до слова, і ми розпочинаємо засідання Уряду з питання енергетичної стратегії України.

 

версія для друку