українська російська англійська
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

16 грудня о 14:00 (субота) у Мистецькому арсеналі, ( вул. Лаврська, 10-12) відбудеться презентація дитячої книги «Україна в дзеркалі Японії».

Також розроблено кавери для сторінок Фейсбуку з малюнками із книги – кожен може скачати і виставити їх в себе.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією: goo.gl/qUKsD3.

Реєстрація для ЗМІ до 17:00 15 грудня за адресою: garnets@artarsenal.gov.ua.

 

Довідково

Під час презентації відбудеться майстер-клас від художниці для діток – японців та українців.  До участі в презентації запрошено перших осіб з державних установ, які супроводжують рік Японії в Україні з дітками, а також з Посольства Японії.

Нагадаємо, на замовлення Міністерства інформаційної політики України харківська художниця Марія Рубан створила серію малюнків для дітей, в яких порівняла традиційні символи Японії та України.

Цей проект має назву «Україна в дзеркалі Японії». «Ідея була в тому, щоб зобразити символічні об’єкти, які є архетиповими для українського народу та порівняти їх з аналогічними японськими, щоб зацікавити як дитину так і дорослих, які будуть читати її дітям, - пояснює Марія Рубан. - Так, з одного боку сторінки у нас зображений, наприклад, самурай, а з іншого - козак; японський храм - українська церква; суп місо - борщ, сакура – соняшник тощо. Малюнки намальовані аквареллю. Між іншим, стиль акварельного малюнку традиційно властивий японській художній школі».

Ця дитяча книга – це ще один задум МІП, аби наблизити українців і японців одне до одного через графічні сприйняття. Сподіваємося, що це буде хороший сувенір на згадку про Україну для тих японців, які взаємодіють з Україною, як у нас в країні, так і в Японії.

 

версія для друку