українська російська англійська
До бюджету Пенсійного фонду України протягом року надійшло 255 мільярдів гривень
12.12.2017 | 17:13
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

Сьогодні, 12 грудня, перед початком роботи прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України відбувся брифінг заступника Голови правління Пенсійного фонду України Владислава Машкіна щодо стану фінансування пенсійних виплат за одинадцять місяців поточного року.

Загальна сума видатків Фонду на пенсійні та інші заплановані виплати за січень - листопад 2017 року становить 252,7 млрд грн, що на 32,4 млрд грн більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

«До бюджету Пенсійного фонду України з початку року з усіх джерел фінансування — від надходження єдиного соціального внеску та з держбюджету — надійшло 255,1 мільярда  гривень. З них власні надходження склали 141,1 мільярда гривень, що на 41,6 мільярда більше у порівнянні з відповідним показником 2016 року», - зазначив заступник Голови правління.

Середній розмір пенсії збільшився в середньому на 500 гривень і у  листопаді цього року склав  2 447,95 гривень.

«Цей показник сформувався завдяки проведеному перерахунку пенсій  з першого жовтня цього року», - зазначив Владислав Машкін. 

Посадовець також наголосив, що фінансування пенсійних виплат проводиться згідно з графіком. Наразі завершуються виплати за грудень і органи Пенсійного фонду розпочинатимуть виплачувати пенсії за січень.

Відповідаючи на запитання журналістів, Владислав Машкін зазначив, що дефіцит Пенсійного фонду у зв’язку з перерахунком пенсій не збільшився. Також журналістів цікавило питання стосовно виплат пенсій громадянам, які знаходяться на непідконтрольній Україні території.

«Наразі існує механізм виплати пенсій через реєстрацію людини як внутрішньо переміщеної особи. Але немає механізму виплати пенсій на території, де не працює банківська система, немає органів державного казначейства, банківської інфраструктури, не працюють органи Пенсійного фонду. На сьогодні є можливість виплачувати пенсії лише на території, яка контролюється українською владою», - пояснив посадовець.

Наприкінці заходу Владислав Машкін відповів на низку запитань, поставлених представниками засобів масової інформації та громадянами, які телефонували на пряму Урядову телефонну лінію.

 

версія для друку