українська російська англійська
Презентовано унікальний проект антології автентичних народних пісень «Моя Україна. Берви»
20.12.2017 | 18:18
Міністерство культури України

У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» представили багаторічну роботу проекту «Моя Україна. Берви» - антологію народної музики, яка зберігає автентичність, представляє весь жанровий та мелодико-ритмічний перелік творів традиційної культури певного регіону України.

Мистецький проект «Моя Україна. Берви» реалізований агентством «Арт Велес» у співпраці з Міністерством культури України.

Збірка проекту представлена на 10 СD, які містять збережені давні записи традиційної пісні, записи зникаючих зразків і видання музичної антології традиційної музики України. Ця антологія є справжньою музичною енциклопедією української традиційної культури – колекція дисків з давніми народними піснями та музикою у сучасному поліграфічному оформленні та дизайні. До кожного диска додається кольоровий буклет на 24 сторінки з текстами  українською  мовою та  давніми фотографіями.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що цей надзвичайно важливий проект має складну та тривалу історію реалізації, робота над яким почалася ще в першу його каденції Міністром у 2014 році, до якої долучились знані фольклористи, музикознавці та  краєзнавці.

«Насправді результат цього проекту є надбання усього нашого народу, надбання цілої країни, це зрештою історія України, яка передається через народні пісні та музику. Задля створення цієї антології тривала кропітка робота фольклористів у експедиціях, які відвідали  майже всі куточки нашої країни. Окрім того, записи робились також у регіонах, які наразі знаходяться поза межами кордонів України», - розповів Євген Нищук.

Міністр культури також висловив переконання, що подібні проекти є певною мотивацією для вивчення народного мистецтва з метою його збереження та, зокрема, включення до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО як найцінніших надбань нації.

«І ми, як Міністерство культури, готові працювати в цьому напрямку. Адже це те, що зберігає нас як народ, як націю, як державу. Ці диски потраплять до навчальних  і мистецьких закладів, мистецтвознавців та поціновувачів української культури. Я переконаний, що кожному українцю, почувши ці мелодії, стане зрозуміло чому він народився на цій землі,  хто він є  і за що вболіває», - сказав Євген Нищук.

Програма кожного диска, який присвячений певному історико-етнографічному регіону України, складається з фонограм відібраних з «врятованих» оцифрованих фоноархівів, експедиційних записів та записів зібрань різних профільних інституцій.

 

версія для друку