українська російська англійська
Геннадій Зубко зобов'язав голів ОДА не залишати межі областей на час негоди
17.01.2018 | 16:07
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

В умовах надзвичайних ситуацій, всі мають пам’ятати три головні речі:  забезпечення безпеки людей, чітка координація дій і мобілізація ресурсів, а також особиста відповідальність керівників на місцях. Голови ОДА, РДА і місцевого самоврядування в умовах негоди не повинні залишати території своїх областей. Подолання наслідків і оперативне реагування – ваш прямий обов’язок!

Про це наголосив під час засідання штабу ДСНС Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що до функціональних обов’язків ДСНС не входить чищення снігу і оперативне втручання в роботу Укравтодору і місцевого самоврядування, які мають займатися своєчасним реагуванням на надзвичайні ситуації і моніторити стан систем життєзабезпечення. Єдина позиція, яка стосується роботи оперативного штабу ДСНС – координація і організація взаємодії між регіональними штабами.

Геннадій Зубко повідомив, що вже сьогодні з третьої години дня очікується погіршення погодних умов у Полтавській, Сумській, Чернігівській і Київській областях, а також на півдні – Житомирській, Вінницькій, Миколаївській і Одеській областях. «Досить складною є ситуація в південних областях, де 17-19 січня очікуються сильні та дуже сильні снігопади, хуртовини, утворення снігового покриву висотою до 40 сантиметрів. Тому, крім розчищення транспортних магістралей, в першу чергу мають бути задіяні всі енергетичні служби областей для вчасного відновлення електромереж. Також відсьогодні - перевести роботу керівництва департаментів ЖКГ ОДА в режим цілодобового чергування», - зазначив Геннадій Зубко.

За результатами засідання оперативного штабу, Віце-прем’єр-міністр дав доручення

-           ОДА спільно з територіальними органами ДСНС:

1)    розгорнути штаби для оперативного реагування;

2)    перевірити готовість автономних джерел енергоживлення на соціально-значимих об’єктах ЖКГ, медичних закладах, школах, дитячих садках та потенційно небезпечних об’єктах; 

3)    розгорнути  пункти обігріву;

4)    у місцевих ЗМІ проінформувати про розміщення та роботу пунктів обігріву;

5)    забезпечити стовідсоткову готовність інженерної, спеціальної і снігоочисної техніки, автомобілів підвищеної прохідності, пересувних електростанцій, мобільних пунктів обігріву;

6)    у разі виникнення аварій забезпечити реагування на початковому етапі для недопущення їх переростання до рівня надзвичайних ситуацій з масштабними наслідками;

-           Укравтодору у взаємодії з Нацполіцією, Укртрансбезпеки, обласними і Київською міською державними адміністраціями:

1)    своєчасно вводити обмеження руху автомобільного транспорту для попередження виникнення заторів;

2)    оперативно інформувати водіїв і перевізників про введення обмежень та розміщення тимчасових стоянок для транзитного транспорту;

3)    здійснити профілактичне оброблення дорожнього покриття та прибирання снігу,

4)    забезпечити чергування патрулів для регулювання дорожнього руху на час сильних снігопадів та ожеледі;

5)    забезпечити управління потоками великовантажного транспорту та їх організованого пропуску;

6)    посилити контроль за рухом великовантажного транспорту на гумі, яка непридатна для використання у зимовий період.

Міненерговугілля необхідно забезпечити стале функціонування систем електропостачання.

Нагадаємо, 12 січня під головуванням Геннадія Зубка відбулося засідання оперативного штабу ДСНС, на якому Віце-прем’єр-міністр доручив до 19 січня розробити План взаємодії з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху в зимовий період, а також покроковий алгоритм дій усіх служб та місцевих органів влади. Також головам ОДА було доручено затвердити аналогічні регіональні плани та забезпечити їх реалізацію.

 

 

версія для друку