українська російська англійська
В’ячеслав Кириленко: Якнайскоріше має запрацювати нова модель фінансування закладів вищої освіти
26.01.2018 | 15:46
Служба Віце-прем'єр-міністра України

Поки не буде значних фінансових можливостей для вищої освіти, ми не зможемо імплементувати в повному обсязі академічну свободу, самоврядування та інші  добрі речі, що закладені у Законі «Про вищу освіту» від 2014 року», - повідомив Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, відкриваючи розширене засідання колегії Міністерства освіти і науки, що пройшло в НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

На розширеній колегії обговорювались пріоритетні напрями змін у вищій освіті на 2018-2019 рр.

В’ячеслав Кириленко наголосив, що зміни почались після ухвалення Закону «Про вищу освіту» 2014 року, Уряд уже прийняв щонайменше 30 актів  Кабінету Міністрів на виконання цього Закону, 50 наказів МОН набули чинності.

Крім того, минулого року ухвалено Закон «Про освіту», він містить багато нововведень, зокрема й у частині вищої освіти. Для їхньої реалізації під головуванням Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка діє робоча група, що напрацьовує проекти відповідних урядових рішень.

Ключовим питанням змін, на його думку, є реалізація академічної та економічної автономії закладів вищої освіти, підвищення престижності праці викладача та науковця.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що минулого року підвищено оплату працю вчителям у середній школі, цього року підвищення продовжується, за його словами, Уряд  планує збільшення виплат і по інших категоріях педагогічних та науково-педагогічних працівників.

«Стратегічний пріоритет Уряду – освіта, що підтверджується і фінансовими інвестиціями – лише бюджет МОН на цей рік складає майже 95 млрд грн»,- сказав В.Кириленко.

Засідання колегії відбулось за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, першого заступника голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександра Співаковського, ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайла Згуровського, ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леоніда Губерського та інших керівників провідних вищих навчальних закладів України, студентів і громадськості.

 

версія для друку