українська російська англійська
Олександр Саєнко: Місцева влада повинна бути більш відповідальною за отримані повноваження
02.02.2018 | 17:28
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Місцева влада та громади повинні бути більш відповідальними за ресурси і повноваження, які були передані на місцевий рівень, - вважає  Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

Про це він заявив на зустрічі з регіональними ЗМІ, яка відбулася 2 лютого у Будинку Уряду.

За словами Олександра Саєнка,  зараз місцевій владі передано дуже багато ресурсів та повноважень, - а відповідно від того, як ними розпоряджаються залежить якість життя людей. Міністр переконаний, що для ефективного використання ресурсів потрібно розуміти регіональні проблеми та радитися з громадами щодо напрямків спрямування коштів.

 При цьому він підкреслив, що одним із пріоритетів Уряду на 2018 рік залишається  підтримка місцевої влади.

«Треба відзначити, що після реформ децентралізації дуже суттєвий ресурс пішов на регіональний рівень. Але все одно держава ще додатково передбачає підтримку. За всіма програмами, які ми спрямовуємо на місцевий рівень, держава ще додатково дає 38 мільярдів через різноманітні програми. Це 11  мільярдів, які ми додаємо через Фонд регіонального розвитку  і субвенції на соціально-економічний розвиток.  Це 2 мільярди на об’єднані територіальні громади. Це програми фінансування питної води. Програми з фінансування спортивної інфраструктури. І дуже багато інших програм, які держава підтримує додатково», - підкреслив Олександр Саєнко.

В свою чергу виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, наголосив, що щорічне зростання місцевих бюджетів – близько 30%.

«Законодавче поле з децентралізації достатньо якісно сформовано. Зараз стоїть питання його імплементації і впровадження цих змін. Коли громада матиме відповідну стратегію економічного розвитку, – тоді той  ресурс, який на сьогодні є, буде ефективно використовуватись», - підкреслив він.

 

версія для друку