українська російська англійська
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебуває з візитом у Королівстві Нідерланди
03.02.2018 | 10:25
Міністерство закордонних справ України

Під час переговорів Міністри закордонних справ України та Нідерландів Павло Клімкін та Халбе Зейлстра домовилися посилити взаємодію в рамках міжнародних організацій з метою протидії російській агресії, зокрема у контексті непостійного членства Нідерландів в РБ ООН у 2018 році.

Окрему увагу міністри приділили питанню запровадження миротворчої Місії ООН на окупованих територіях на Донбасі. З нідерландської сторони підтверджено незмінність позиції щодо дотримання режиму санкцій проти РФ до повного виконання Росією Мінських домовленостей.

Міністри позитивно оцінили перші результати імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, яка створює додаткові можливості для подальшого розвитку торговельно-економічної співпраці між Україною та Нідерландами, а також обговорили перспективи подальшого розширення взаємодії у аграрному та ІТ секторах, у сфері логістики, управлінні водними ресурсами, управлінні відходами, енергоефективності.

Пріоритетним питанням порядку денного залишається судове  переслідування винних у збитті літака МН17 в рамках правової системи Нідерландів.

За результатами зустрічі з Віце-прем’єр-міністром, Міністром внутрішніх страв та адміністрації К.Олонгрен домовлено посилити координацію у питанні протидії російській пропаганді та іншим гібридним викликам, що є особливо актуальним на тлі нещодавніх кібератак на банківську інфраструктуру Нідерландів. Крім того, нідерландська сторона надаватиме сприяння в удосконаленні управлінських процесів в Україні на центральному та місцевому рівнях з використанням найкращих практик та ІТ рішень.

Під час перебування в Гаазі Міністр Клімкін виступив перед студентами та викладачами Гаазького відділення Лейденського університету, дав інтерв‘ю провідним нідерландським ЗМІ «RTL nieuws» та «ANP».

 

версія для друку