українська російська англійська
У Запоріжжі твердопаливна котельня опалює два медичні заклади та заощаджує місту до 500 тис. куб. м газу на рік
19.02.2018 | 10:08
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Запоріжжя стало одним із двох міст України серед 36 міст-партнерів проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» для поширення досвіду у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Близько 50 журналістів з різних регіонів України взяли участь в інформаційному марафоні на модернізовані об’єкти, який організовано проектом USAID спільно з Держенергоефективності та Українським освітнім центром реформ.

Серед показових проектів – встановлена наприкінці 2017 р. твердопаливна котельня потужністю 2 МВт, яка працює на пелетах з лушпиння соняшника та опалює лікарню, а також сусідній Центр першої санітарно медичної допомоги № 6. Щороку котельня заощаджуватиме місту до 500 тис. м3 газу. Загальна вартість об’єкта становила 10,2 млн гривень.

«Вкрай актуально для всіх міст та сіл – встановлювати твердопаливні котельні та біоТЕЦ. Використання місцевих видів палива дозволяє вирішувати питання енергозабезпечення, заощаджувати значні обсяги газу, залишати зекономлені кошти працювати на економіку міста, створювати нові робочі місця та збільшувати надходження до бюджету», - прокоментував Юрій Шафаренко, директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

Щоб бізнес та інвестори були зацікавлені встановлювати твердопаливні котельні та біоТЕЦ, спільно з Держенергоефективності розроблено та Парламентом прийнято Закон України, яким запроваджено стимулюючий тариф на тепло «не з газу». Він становить 90% від тарифу на тепло з газу. Гарантований на законодавчому рівні тариф дозволяє завчасно прорахувати рентабельність проекту та залучити необхідні кредитні кошти.

Котельню встановлено у рамках реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку, розробленого експертами Проекту USAID.

Ще один успішно модернізований об’єкт, який відвідали журналісти, – це утеплений за європейськими стандартами дитячий садок. У закладі проведено термомодернізацію будівлі, встановлено ІТП із системою погодного регулювання, замінено вікна на енергоефективні, встановлено сучасну систему рекуперації, замінено мережі електропостачання, водопостачання та водовідведення.

Про успішну співпрацю у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності розповіли міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

"Місто Запоріжжя - один з перших та найуспішніших партнерів нашого проекту. Ми допомагаємо містам впроваджувати реформи в енергетиці, розробляти та реалізовувати План дій сталого енергетичного розвитку та залучати інвестиції у проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики", - повідомила Діана Корсакайте.

 

версія для друку