українська російська англійська
Визначено лауреатів Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу в номінації "Меморіал Героїв Небесної Сотні"
20.02.2018 | 19:38
Міністерство культури України

За результатами засідання міжнародного повноважного та незалежного журі Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ)», з дев’яти фінальних проектів визначено трьох лауреатів у номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні».

1 премію та переможцем конкурсу визначено архітектурне бюро MIstudio зі Львова, авторський колектив: Ірина Волинець (Львів / Україна) та Марія Процик (Ротердам/Нідерланди).

2 премію отримало  Архітектурне бюро blauraum/Гамбург, Німеччина. Авторський колектив: Рудігер Ібель (Rudiger Ebel), Волкер Хальбах (Volker Halbach), Карстен Венус (Carsten Venus) – архітектори.

3 премія присуджується архітектурному бюро Atelier Schmelzer. Weber/Дрезден, Німеччина. Авторський колектив: Пітер Вебер (Peter Weber), Пауль Шмельцер (Paul Schmelzer) – архітектори, Андреас Тойре (Andreas Theurer) – скульптор.

Про це під час брифінгу повідомили члени конкурсного журі Міністр культури України Євген Нищук та організатор конкурсу Бенжамін Хоссбах.

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, під час проведення конкурсу, завдяки злагодженій спільній роботі професійного міжнародного журі, українських та міжнародних експертів і фахівців, а також родин Героїв Небесної Сотні вдалося зробити роботу ефективною та досягнути бажаних результатів.

«Без перебільшення, проведення такого конкурсу є першим прецедентом в історії України, який проводився на міжнародному рівні, обраною за тендером авторитетною німецькою компанією, з дотриманням всіх норм європейських світових практик, - говорить Євген Нищук. - У нашій історії є багато трагічних сторінок, у тому числі  і тих, свідками яких ми сьогодні є, і в майбутньому нам дуже згодиться отриманий досвід для увічнення та збереження пам’яті про ці епохальні події. Зокрема, це і створення монументу воїнам АТО, які зараз воюють і відстоюють незалежність України на Сході України. Процедура була проведена прозоро, чесно та відкрито і це стане гарним прикладом для подібних проектів у майбутньому».

Більше читайте на сайті Мінкультури.

 

 

версія для друку