Вперше в Україні розроблено Індекс інклюзії
25.01.2012 | 14:26
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту
 

Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти спільно із Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» 24 січня 2012 року проведено засідання круглого столу «Індекс інклюзії: сприяння навчанню та участі в житті навчальних закладів».

На зазначеному заході презентувалися матеріали Індексу інклюзії для проведення моніторингу у загальноосвітніх навчальних закладах з метою самоаналізу створення необхідних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Індекс інклюзії дає можливість проаналізувати сильні і слабкі сторони в організації інклюзивного навчання та на основі отриманих результатів дослідження розробити план розвитку (трансформації) навчального закладу.

Зазначені матеріали пройшли апробацію на базі 23 загальноосвітніх навчальних закладів, були адаптовані для використання та подані на розгляд комісії із спеціальної педагогіки науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Індекс інклюзії розроблено для дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

У обговоренні презентованих матеріалів взяли участь представники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Інститутів післядипломної педагогічної освіти, управлінь та відділів освіти пілотних регіонів, керівники навчальних закладів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244897024