В Україні реалізовано перший Національний проект
31.01.2012 | 17:23
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами
 

31 січня 2012 р. у Кіровограді Президент України Віктор Янукович відкрив перший обласний перинатальний центр. Таким чином успішно стартував ініційований главою держави національний проект «Нове життя». Незабаром аналогічні медичні заклади прийматимуть маленьких пацієнтів у Харківській, Донецькій областях та у м. Києві. А вже в кінці року - на Дніпропетровщині, Житомирщині, Полтавщині та в АР Крим.

«Перший етап проекту «Нове життя» вже втілено в життя, і перші результати ми вже бачимо тут, в Кіровограді. Станом на сьогодні вже 4 заклади є повністю готовими до роботи і з моменту відкриття прийматимуть перших пацієнтів та рятуватимуть життя», - заявив Владислав Каськів, Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України під час церемонії відкриття.

  За даними МОЗ, показники дитячої та материнської смертності в Кіровоградській області є найвищими в Україні, саме тому Кіровоград було обрано «відправною точкою».

 Національний проект «Нове життя», єдиний серед  11 Національних проектів, визначених Президентом України, є соціальним та спирається на кошти благодійних організацій і державне фінансування. В 2011 році з державного бюджету на реалізацію Національного проекту «Нове життя» було виділено 110 млн. грн.

«Результатом має стати те, що через 2-3 роки в Україні працюватимуть 27 центрів у кожному регіоні. Внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2012 рік» та виділення 269,614 млн. гривень дозволить додатково створити 6 регіональних перинатальних центрів вже в цьому році. Попри відсутність необхідного фінансування на даний момент, підготовка по створенню цих центрів вже ведеться. Проектування перинатальних центрів вже відбувається в Дніпропетровській, Харківській та Одеській областях», - повідомив В.Каськів.

 У рамках реалізації проекту «Нове життя» вже затверджено плани реконструкції та переоснащення пологових будинків, вивчається стан надання перинатальної допомоги в АР Крим, Кіровоградській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Одеській, Тернопільській та Харківській областях, 30 провідних фахівців у галузі перинатології вивчили досвід колег з інших країн (Німеччини, Італії, Китаю, Росії, Грузії, Білорусі) для застосування в Україні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244920487