У 2011 році Волинь вдало розпочала реформування медицини із первинної та вторинної ланок, на часі - третинна
01.02.2012 | 11:30
Волинська ОДА
 

Волинь, не входячи у число пілотних проектів в Україні, у 2011 році вдало розпочала реформування медицини із первинної та вторинної ланок, на часі ж – третинна, - наголосив заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк.

«У контексті цих реформ створено медичні територіальні об’єднання. Госпітальний округ у Любомлі та Шацьку уже працює та  виправдав себе. Маємо позитивні відгуки  від пацієнтів. У цьому році запрацював Ковельський госпітальний округ», - розповів він. - У лікарнях багато зроблено у плані забезпечення їх медичним обладнанням, є сучасні діагностичні технології».

Заступник голови ОДА відмітив, що внаслідок такої оптимізації економляться значні кошти. Як результат, об’єднавши три прилеглих райони в один - Ковельський округ, заощаджено 5 млн. грн. Ці гроші  спрямують на оснащення лікарні медичним обладнанням.

Окрім цього, об’єднано 20 малопотужних ФАПів, проведено передачу сільської медицини на районний рівень, створено 13 центрів первинної-санітарної допомоги.  Три з 13-ти дільничних лікарень реорганізовано в амбулаторії загальної практики сімейної медицини з цілодобовим  постом швидкої допомоги.

Що стосується третинної ланки, то Олександр Курилюк сказав: «Охорону здоров’я загалом,  а головне – охорону здоров’я матерів і дітей, Президент визначив одним із пріоритетних напрямків державної політики. З його ініціативи в рамках національного проекту «Нове життя» у кожному регіоні України облаштують  перинатальні центри, а в Луцьку збудують нове приміщення, яке ми сподіваємось здати в експлуатацію та оснастити надсучасним обладнанням уже в 2013 році».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244921367