Перинатальний центр на Буковині введуть в експлуатацію наступного року
01.02.2012 | 16:11
Чернівецька ОДА
 

Про впровадження на теренах Буковини національного проекту “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства” поінформував під час нинішньої прес-конференції начальник Головного управління охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації Ігор Шкробанець. У прес-конференції також взяли участь заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Марія Поліщук та головний акушер-гінеколог області Лівія Никифор. Проект реалізується в Україні Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами. Його основна мета, зазначив Ігор Шкробанець – покращення показників репродуктивного здоров`я населення регіону, зменшення показників материнської та малюкової захворюваності та смертності шляхом створення потужного пологово-допоміжного закладу третинного рівня.

Проект передбачає створення в кожному регіоні сучасних перинатальних центрів, які об’єднають зусилля акушерсько-гінекологічної та педіатричної служб для покращення показників репродуктивного здоров`я населення. Згідно нормативів Міністерства охорони здоров’я України у Чернівецькій області має бути створений один обласний перинатальний центр – високотехнологічний медичний заклад третього рівня, який надаватиме спеціалізовану акушерсько-гінекологічну та неонатологічну допомогу. Як повідомив начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, в області створено робочу групу з реалізації проекту “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”, яку очолив голова облдержадміністрації Михайло Папієв. Після аудиту перинатальної служби області комісією МОЗ України базовим закладом для створення перинатального центру погоджено комунальну міську установу “Міський клінічний пологовий будинок №1”. Введення центру в експлуатацію заплановано на кінець 2013 року. Для його оснащення передбачено близько 50 млн. грн. з державного бюджету.

За словами Марії Поліщук, перинатальний центр повинен забезпечити реалізацію ідеї, “здорового старту в житті”, оскільки центр надаватиме в першу чергу допомогу жінкам зі складним перебігом вагітності та дітям, які народилися з вадами і потребують особливої уваги лікарів. Такий перинатальний центр передбачатиме високоякісне обладнання, навчених фахівців, які зможуть забезпечити відповідно і якісну допомогу новонародженим. Область уже має суттєві напрацювання у підготовці до створенні перинатального центру, зокрема ще у 2007 році було розпочато роботу за проектом “Здоров’я матері і дитини”, результатом якої стало те, що в усіх районах тепер створено належні і комфортні умови для народження дітей. Як зазначила Лівія Никифор, зараз в області діє функціональний перинатальний центр – структура, яка створена з закладів різних форм підпорядкування і яка повністю забезпечує процеси виношування вагітності, пологів та виходжування хворих і недоношених дітей. До її акушерської частини включено пологові будинки міста Чернівці, центр антенатальної охорони плоду, який розташований в обласному діагностичному центрі, обласну лікарню, реанімацію обласної лікарні, виїзну акушерську реанімаційну бригаду. До неонатальної частини входять обласна дитяча лікарня, три відділення – реанімації, патології новонароджених і другого етапу виходження недоношених та виїзна реанімаційна бригада.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244925181