Україна співпрацює з країнами колишнього СРСР у сфері медичних досліджень наслідків радіаційних аварій
02.03.2012 | 09:51
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій
 

1-2 березня у Києві на базі Державної установи «Національний науковий центр радіаційної медицини НАН України»  проходить друга робоча нарада співробітників центрів Всесвітньої організації охорони здоров'я країн колишнього СРСР на чолі з представником ВООЗ Жаннат Карр. Тема наради – «Уроки радіаційних аварій минулого для забезпечення медичної готовності в майбутньому». До участі запрошені науковці Вірменії, Білорусі, Естонії, Грузії, Росії.

Під час заходу будуть підбиті підсумки трирічної реалізації проекту ІСRІN (Міжнародна науково-інформаційна мережа з Чорнобильських питань) у сфері компетенції ВООЗ, зокрема в частині інформування населення про медичні наслідки аварії на ЧАЕС.

Основна мета проекту ІСRІN – поширення достовірної інформації серед громадян про наслідки аварії на ЧАЕС, можливості безпечного проживання та ведення здорового способу життя на радіоактивно забруднених територіях.

Україна виступає за продовження цієї програми в майбутньому, оскільки на сьогоднішній день населення не повністю усвідомлює ризики, пов'язані із радіаційними чинниками, а також не володіє достатньою інформацією про можливості покращення ситуації.

Крім того, важливо, що в рамках цієї програми проводяться науково-практичні конференції для медичних працівників спеціалізованих лікувальних закладів, курси для підвищення кваліфікації лікарів та радіологів, публікуються наукові матеріали та монографії для фахівців медичної сфери і спеціалістів, які здійснюють радіаційний моніторинг реабілітації територій.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245010854