Підвищені стипендії студенти отримають з нового навчального року
06.08.2012 | 20:21
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Стипендії студентам підвищуються з 1 вересня – саме тоді набирає чинності урядова постанова №703 від 25 липня 2012 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008 р. № 165». До цього часу всі, хто має на це право, отримуватимуть «старі» стипендії, тобто аналогічні  виплатам упродовж усього попереднього навчального року.

Нагадаємо, що востаннє стипендії для студентів підвищувались у 2008 році і з того часу лише індексувались на рівень інфляції. Прийняте рішення захистить права студентів на гідну стипендію, розмір якої має переглядатись щороку з урахуванням рівня цін.

Як зазначав Прем’єр-міністр України Микола Азаров, з 1 вересня Уряд підвищує стипендії студентам. Тобто, більшу стипендію студенти почнуть отримувати саме з нового навчального року. При цьому її розмір вищий, аніж нинішня базова стипендія з доданням інфляційних виплат. І в жодному разі студенти не будуть отримувати менше, аніж отримували до цього, наголосив Микола Азаров, пообіцявши жорстко спитати з чиновників, які вчасно не забезпечать дотримання прав студентів.

За словами Віце-прем’єр-міністра -Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, стипендії студентів зростуть в середньому на 37,5% . Зокрема, розміри стипендії підвищено:

для учнів професійнотехнічних навчальних закладів з 200 грн. до 275 гривень (або на 37,5 %);

для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнеммолодший спеціалістабо „бакалавр” з 400 грн. до 550 грн. (або на 37,5 %);

для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями „бакалавр”, „спеціалістабомагістр” з 530 грн. до 730 грн. (або на 37,7 %).

Водночас у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту наголошують, що зміни до порядку індексації стипендії (постанова від 13 червня 2012 року № 526)  в жодному разі не призведуть до зменшення стипендій. Наразі всі, хто отримував стипендію до цього, продовжують отримувати її в «старих» розмірах, тобто базову з доданням так званої «інфляційної надбавки». А вже з першого вересня базовий розмір стипендії зросте, відповідно саме цей розмір стипендії згодом буде індексуватися.

До того ж, підвищення стипендій передбачено і для дітей-сиріт. Так, для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків,  базовий рівень стипендій збільшується з 550 до 850 грн. (або на 54,5%).

Для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків,  стипендію збільшено з 1160 грн. до 1760 грн. (або на 51,7 %).

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245459045