Три райони від Кіровоградщини візьмуть участь у проекті "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури"
07.08.2012 | 15:33
Кіровоградська ОДА
 

У Кіровограді підписали тристоронню Угоду про співпрацю між облдержадміністрацією, обласною радою і Українським фондом соціальних інвестицій щодо впровадження проекту "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури".

Як зауважив голова облдержадміністрації Сергій Ларін, Кіровоградщина уже має досвід роботи із міжнародними фінансовими організаціями. Зокрема, Міжнародним банком реконструкції та розвитку та ПРООН.

«На Кіровоградщині ми вже маємо яскравий приклад залучення широких кіл громадськості до формування нашої обласної стратегічної програми розвитку "Центральний регіон – 2015". Програма базується на пропозиціях сільських і міських громад, окремих людей. Напрацьований досвід варто і далі використовувати у нашій роботі», - зазначив Сергій Ларін.

Що ж стосується безпосередньо проекту "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури", то своєрідну презентацію його ключових засад провів виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій Віктор Мірошниченко.

Він розповів, що наразі узгоджуються усі організаційні моменти у питанні підписання угоди про фінансове співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина, що дозволить подальше фінансування Німецького банку розвитку KfW соціальних проектів українських територіальних громад. Вагому роль у процесі відбору об’єктів до участі у проектах відіграють саме громади. Об’єкти, а це можуть бути школи, дитячі садочки, ФАПи, амбулаторії, сільські клуби, водоводи, до участі в проекті обираються на загальних зборах шляхом відкритого голосування. Але для того, щоб обрані проекти були реалізовані і місцева влада повинна виконати низку умов. Так, зокрема, вже на етапі подання заявок до участі в проекті по відібраних об’єктах має бути виконана проектно-кошторисна документація. Що стосується фінансових зобов’язань, то нині відсоток співфінансування від української сторони становить 20%. Половину від цих 20% мають профінансувати місцеві бюджети - це обов’язкова умова, решта – від громади і спонсорів.

Ціна питання для кожного об’єкта, що буде допущений до участі у проекті, може варіюватися від мінімальної – 500 тис. грн. і до максимальної – 1 млн. 500 тис. грн.

За попередніми даними, на території Устинівського і Компаніївського районів буде відібрано по 4 об'єкти, у Бобринецькому районі – 8. А загалом, кошти для учасників проекту від кожної області розподілятимуться за пропорційною системою, залежно від кількості населення, звідси – і кількість об'єктів.

Після підписання угоди між українським та німецьким урядами і після так званого підготовчого етапу розпочнеться безпосередня реалізація проекту.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245461112