В Україні з 1 січня запроваджено нову систему держреєстрації речових прав на нерухоме майно
03.01.2013 | 16:55
Прес-служба Державної реєстраційної служби
 

В Україні з 1 січня 2013 року запроваджено нову систему державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, створення якої передбачено Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Про це 3 січня у ході брифінгу в Кабінеті Міністрів України розповів Голова Державної реєстраційної служби України Леонід Єфіменко.

«Станом на 2 січня прийнято усі нормативно-правові акти, направлені на реалізацію Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» - 5 законів, 6 постанов Кабінету Міністрів України, 15 актів Міністерства юстиції України та 7 методичних рекомендацій», - повідомив Голова Укрдержреєстру.

За словами Леоніда Єфіменка, Укрдержреєстром створена інституційна система державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яка включає в себе 583 органи державної реєстрації прав, що налічують 2646 державних реєстраторів.

Окрім цього, новим законодавством покладено функції державних реєстраторів на 6835 нотаріусів як спеціальних суб’єктів.

Голова Укрдержреєстру поінформував, що державна реєстрація прав проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно відповідних реєстраційних служб у наступних випадках:

- законом передбачено проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, зокрема, на новозбудовані об’єкти, реконструйовані об’єкти нерухомості, об’єкти внесені до статутного фонду, тобто «первинну» реєстрацію;

- проведення державної реєстрації прав на підставі рішень органів влади, зокрема на підставі рішення суду, органів прокуратури, податкових органів, органів місцевого самоврядування;

- проведення державної реєстрації прав, які виникли до 1 січня 2013 року та не були зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло на час їх виникнення.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться також нотаріусами, як спеціальними суб’єктами, на яких покладаються функції державного реєстратора прав у наступних випадках:

- проведення державної реєстрації права власності перед вчиненням певної нотаріальної дії, у разі якщо реєстрацію такого права власності було проведено відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, тобто до 1 січня 2013 року;

- проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, тобто реєстрацію тих прав, виникнення яких «посвідчує» нотаріус.

Леонід Єфіменко також повідомив, що за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно сплачується державне мито у розмірі 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 119 грн., за державну реєстрацію речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно у розмірі 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 51 грн. Плата за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у тому числі виправлення технічної помилки, що допущена не з вини державного реєстратора прав на нерухоме майно, становить 51 грн. та надання інформації з Реєстру – 120 грн. (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 № 1204).

Створено законодавчі та технічні умови для наповнення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно даними з наступних реєстрів: Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Голова Державної реєстраційної служби України також зазначив, що минулоріч завершено дослідну експлуатацію інформаційної взаємодії адміністратором Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245935664