Уряд пропонує уточнити повноваження Мін'юсту в зв'язку зі змінами законодавства
12.02.2013 | 10:23
Прес-служба Міністерства юстиції
 

Кабінет Міністрів пропонує привести підзаконні акти, що регулюють діяльність Міністерства юстиції, у відповідність до законодавчих змін, що відбулися з січня 2013 року. Зокрема, Уряд пропонує Президентові України внести зміни до Положення про Міністерство юстиції, затвердженого президентським Указом. Відповідні пропозиції Главі держави були ухвалені 11 лютого під час засідання Кабінету Міністрів.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, зміна повноважень Мін’юсту відбулася  у зв’язку з прийняттям Законів «Про внесення змін до Закону України  «Про нотаріат» щодо державного регулювання нотаріальної діяльності» (набрав чинності з 1 січня 2013 року) та нової редакції закону «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (набрав чинності з 19 січня 2013 року).

Так, згідно зі змінами, внесеними до Закону України «Про нотаріат», відбулося уточнення щодо державного регулювання нотаріальної діяльності: порядку допуску громадян до здійснення нотаріальної діяльності;  визначення органів та осіб, які вчиняють нотаріальні дії та які здійснюють контроль за організацією нотаріату; перевірки організації нотаріальної діяльності нотаріусів та виконання ними правил нотаріального діловодства; надання нотаріусам методичної допомоги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Законом «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» суттєво змінено обсяг і зміст повноважень державного органу з питань банкрутства. Зокрема, затверджено порядок ведення і подання звітності арбітражних керуючих; здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих; здійснення контролю за діяльністю саморегулівних організацій  арбітражних керуючих.

Внесення відповідних змін до Положення про Міністерство юстиції сприятиме належному нормативному регулюванню відносин у сфері банкрутства та діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) та нотаріату.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246048295