Торік Євросуд відхилив понад 97% фінансових вимог, які висувалися проти України
12.02.2013 | 12:53
Прес-служба Міністерства юстиції
 

У 2012 році заявники проти України до Європейського суду з прав людини вимагали сплатити їм компенсацію у сумі понад 241,5 млн. гривень. Разом з тим, Європейський суд відхилив дані фінансові вимоги на суму майже 234,5 млн. гривень або більш ніж на 97% від заявленої суми.

Про це йдеться у звіті Урядового уповноваженого з питань Європейського суду з прав людини за 2012 рік, який оприлюднено на сайті Міністерства юстиції України (http://www.minjust.gov.ua/9329 ).

У документі також відзначається, що станом на кінець 2012 року в Європейському суді перебувало загалом понад 128 тис. справ проти усіх держав – сторін Конвенції про захист прав та основоположних свобод.

Із них на долю України припадало 10450 справ, що складає 8,2% загальної кількості справ.

Протягом 2012 року було розглянуто 171 справу проти України.

За результатами їх розгляду суд виніс 11 рішень, в яких повністю визнав порушення, заявлені скаржниками.

Ще у 59 рішеннях Європейським судом було встановлено відсутність ознак одного чи декількох стверджуваних заявником порушень та визнано відповідні скарги частково неприйнятними.

У 45 справах Європейський суд припинив провадження у зв‘язку з неприйнятністю заяв або тому, що скаржники перестали підтримувати свої заяви.

Крім того, протягом 2012 року було винесено 25 рішень щодо дружнього врегулювання справ. У 37 рішеннях Європейського суду було постановлено про схвалення умов односторонніх декларацій Кабінету Міністрів України, якими Уряд визнавав порушення, зобов‘язувався сплатити компенсацію та усунути виявлене порушення.

У звіті Урядового уповноваженого з питань Європейського суду з прав людини вказується також на 8 основних проблем, які у 2012 році призводили до констатації Європейським судом порушень Україною положень Конвенції. Зокрема, це невиконання або тривале невиконання рішень національних судів, проблеми діяльності пенітенціарної системи, недоліки законодавства, судової практики тощо.

У звіті також йдеться про заходи, які вживаються Урядом України, для виконання рішень Європейського суду з прав людини та для усунення проблем, що призводить до визнання Європейським судом порушень прав людини.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246049402