На Житомирщині розвиватимуть та збільшуватимуть кількість кабінетів "Довіра"
23.05.2013 | 14:17
Прес-служба ДЕРЖАВНої СЛУЖБи З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
 

Днями фахівці Житомирської області взяли участь в апаратній нараді, яка проходила в Держслужбі України соцзахворювань щодо рівня виконання заходів протидії СНІДу та туберкульозу. В ході засідання піднімалися проблемні питання організації спеціалізованої медичної допомоги хворим на ВІЛ та туберкульоз, її відповідності сучасній нормативній та законодавчій базі, рівня прихильності по подолання цих захворювань на рівні місцевої влади, а також найголовнішому – ефективності виконання цих заходів. Представники держслужби зазначили, що Житомирській області слід звернути увагу на укріплення взаємодії закладів первинної ланки і служб протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, особливо в роботі з представниками груп ризику.

ВІЛ-інфекція продовжує посідати провідне місце серед проблем охорони здоров’я регіону. Сучасний стан розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції в області характеризується широким поширенням ВІЛ серед різних верств населення, в першу чергу серед осіб, які відносяться до груп високого ризику інфікування; нерівномірним поширенням ВІЛ-інфекції на різних адміністративних територіях; зміною домінуючих шляхів передачі ВІЛ; переважним ураженням осіб працездатного віку.

В області набуває надзвичайної актуальності проблема поширення мультирезистентного туберкульозу у тому числі з розширеною резистентністю, що знижує ефективність лікування серед хворих з новими  випадками туберкульозу та підвищує вартість лікування. Тісний зв'язок між захворюваністю туберкульозом і ВІЛ-інфекцією підкреслює необхідність покращення моніторингу хворих на туберкульоз, що є необхідним для підвищення якості медичної допомоги хворим.

Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна звернула увагу важливість подальшого розвитку регіональної мережі кабінетів «Довіра», які «не лише здійснюють послуги з консультування та тестування, а здійснюють соціальний та психологічний супровід хворих, забезпечують диспансеризацію хворих, надають методичну допомогу фахівцям первинної ланки».

У 2012 році серед громадян області вперше зареєстровано найменший показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію за весь період епідемічного нагляду – 31,4 на 100 тисяч населення. В останні роки в області спостерігається стала тенденція до зниження частки захворювань на ВІЛ-інфекцію у віковій групі 15 – 24 років серед усіх уперше зареєстрованих випадків інфекції: 2010 р. – 14,9%, 2011 р. – 12,4%, 2012 р. – 9,7%. Це свідчить про деяку стабілізацію епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції в цій віковій групі через зміну поведінки молоді на менш ризиковану.

Разом із тим, в області досить гостро стоїть питання наявності як центрах протидії СНІДу, так і протитуберкульозних закладах, лікарів та середнього медичного персоналу.

Голова Держслужби України соцзахворювань, зазначила, що Житомирській області необхідно більше працювати над тим, аби мотивувати фахівців фтизіатричного профілю, яких у регіоні недостатньо. Адже, якщо у кожному районі працює районний фтизіатр, то на рівні області гостро відчувається нестача фахівців.

«Саме від наявності кваліфікованого медичного персоналу залежить якість роботи з пацієнтом. Адже ми сьогодні повинні зосередитися на індивідуальному підході до пацієнтів, повноцінному веденні кожного випадку захворювання та досягнення єдиного результату – одужання хворого. Однак цього буде надзвичайно складно досягти, якщо питання кадрового забезпечення залишатиметься проблемним», - зазначила Т.Александріна.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246359714