Членів громадської ради при МОН залучатимуть до спостереження при ЗНО та вступної кампанії у виші
07.06.2013 | 12:12
Прес-служба Міністерства освіти і науки
 

5 червня 2013 року відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві освіти і науки, на якому розглядалися питання роботи Громадської ради, зокрема: звіт про виконання Плану роботи Громадської ради за перше півріччя 2013 року; проведення членами Громадської ради експертизи проектів нормативно-правових актів, що розробляються Міністерством; участі членів Громадської ради у спостереженнях при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у вищих навчальних закладах; про благодійні внески у дошкільних і загальноосвітніх середніх навчальних закладах м. Одеси тощо.

Напередодні засідання Громадської ради Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник підтримав пропозицію голови Громадської ради при МОН Ярослава Болюбаша щодо залучення її членів до спостереження при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у вищих навчальних закладах (відповідний лист направлено керівникам вищих навчальних закладів). Зважаючи на це, до обговорення зазначеного питання на засіданні Громадської ради були запрошені директор департаменту вищої освіти Юрій Коровайченко та начальник відділу Українського центру оцінювання якості освіти Юлія Меренкова, які поділилися досвідом співпраці з громадськими спостерігачами під час проведення ЗНО та вступної кампанії 2012 року і наголосили на цьогорічних особливостях.

Члени Громадської ради ознайомилися із наказом МОН про затвердження Положення про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів і запропонували використовувати інформаційно-пошукову систему "Конкурс" як одну з форм громадського спостереження за перебігом вступної кампанії.

Надзвичайно активно дискутувалося питання щодо благодійних внесків у дошкільних і загальноосвітніх середніх навчальних закладах м. Одеси.

Члени Громадської ради висловили думку, що таке явище, як благодійна допомога виникає внаслідок недостатнього державного фінансування закладів освіти.  Зважаючи на те, що з боку посадових осіб окремих навчальних закладів є зловживання у використанні благодійної допомоги, було наголошено на необхідності взяти це питання під громадський контроль і тісно співпрацювати у цьому напрямку з органами управління освітою на місцях.

В обговоренні проблем, пов'язаних з питаннями благодійних внесків взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько та завідувач сектору внутрішнього аудиту Олександр Колот.

Під час виступу директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН зазначив, що проблема зловживання окремими керівниками навчальних закладів існує. Водночас, питання благодійних внесків в системі загальноосвітніх середніх навчальних закладів достатньо унормоване, створені відповідні законодавчі та нормативні умови щодо забезпечення прозорості цих процесів. Він також наголосив, що для вирішення цієї системної проблеми потрібно об'єднати зусилля влади і громадськості, у тому числі, через підвищення рівня обізнаності батьків зі своїми правами та обов'язками керівників навчальних закладів, через активізацію просвітницько-правової роботи серед батьківської громадськості.

Підсумовуючи можна зазначити, що члени Громадської ради при МОН готові бути активними учасниками у реформуванні освіти, що здійснюється Міністерством.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246415005