На базі "Охматдиту" у рамках модернізації створюється університетська клініка
12.07.2013 | 16:16
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Після модернізації Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» стане університетською клінікою, в якій буде зосереджено надання медичної допомоги у випадках найтяжчої дитячої патології. Наразі на базі лікарні вже розташовано 29 кафедр післядипломної освіти.

Як повідомила начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров’я України Альона Терещенко, планується, що після завершення будівництва буде розширено Центр дитячої онкогематології та пересадки кісткового мозку. «Планується, що це буде материнський Центр з пересадки кісткового мозку для дітей з онкогематологічними і імунологічними захворюваннями. Також будуть побудовані регіональні центри, створене нове радіологічне відділення та потужний хірургічний блок, який буде проводити операції прямо в приймальному покої – так звана «хірургія одного дня», - сказала вона.

Алена Терещенко також додала, що в рамках модернізації подальшого розвитку набуде діагностика новонароджених та хірургія новонароджених. Робота лікарні буде переформатована на лікування найскладнішої патології. У зв’язку з цим планується провести  адаптацію вітчизняного законодавства, щоб дозволити в Україні пересадку кісткового мозку  від неродинного донора (наразі в Україні проводять лише операції з пересадки кісткового мозку від самого пацієнта, або від родинного донора).

«Якщо порівняти пересадку кісткового мозку за державними розрахунками і середньою вартістю такої операції за кордоном, то наприклад, клініки у Білорусі, Німеччині або Австрії виставляють рахунок у 110-140 тисяч євро, а в Україні вартість такого лікування становитиме від 240 до 400 тисяч гривень», - пояснила Альона Терещенко.

За її словами, після змін законодавства і відкриття центрів з пересадки органів в Україні можна буде протягом року проводити не менше 70 пересадок кісткового мозку. Наразі таких операцій щороку потребують від  110 до 200 пацієнтів щороку.

«У Міністерства охорони здоров'я України чітка позиція: ми плануємо цього року закупити для розвитку регіональних центрів пересадки кісткового мозку високотехнологічне обладнання. Це стосується Львова, Донецька, Криму. Таким чином, ми розвантажимо Національну дитячу лікарню «Охматдит» для здійснення більш важких трансплантацій», - зазначила Альона Терещенко.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246516503