Досвід лібералізації економіки при вступі до СОТ допоможе Україні безболісно ввійти в ЗВТ з ЄС
07.10.2013 | 09:55
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра
 

Очікуване підписання Україною угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом накладає зобов'язання на Уряд країни з адаптації економіки та внутрішньої політики держави для безболісного входження в зону вільної торгівлі, що може зайняти близько трьох років.

Про це Віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко заявив в інтерв'ю телеканалу «Інтер».

«Адаптація митних зборів при вступі до зони вільної торгівлі займе від року до трьох. Приблизно протягом двох років проводитиметься робота по зміні технічних регламентів. Через три роки Україна буде готова з регламентами та митними зборами до повноцінної зони вільної торгівлі», - сказав він.

Юрій Бойко зазначив, що відкриття європейського ринку для України передбачає певні вимоги до якості продукції.

«Якщо говорити коротко, з одного боку ми отримуємо великий ринок, з іншого боку - ця угода накладає певні зобов'язання, щоб продукція відповідала ринку», - пояснив він.

Віце-прем'єр-міністр додав , що при вступі до СОТ Україна вже отримала подібний досвід адаптації економіки та ставок митних зборів.

«Основні проблеми і складності, які були при вступі до Світової організації торгівлі, і той шлях, який ми пройшли в організації - подібний досвід лібералізації економіки Україна вже має. Ми впевнені, що при відповідній підготовці переживемо цей процес без будь-яких катаклізмів, тим більше, що в угоді є певний адаптаційний період. Тобто ми не відразу відкриваємо ринок», - сказав Юрій Бойко.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246741296