Олег Дерев'янко: Володіння комп'ютерними технологіями як базову навичку потрібно розвивати в усіх галузях
04.02.2016 | 11:51
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
 

«Комп’ютерна наука – це базова навичка, яку потрібно розвивати не лише у самій галузі інформаційно-комунікаційних технологій, а й у знаннях з усіх галузей». На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки – керівник апарату Олег Дерев’янко під час парламентських слухань «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України» 3 лютого 2016 року.

За словами Олега Дерев’янка, з метою розвитку ІКТ в освіті Міністерство почало впроваджувати два важливі проекти.  «Поки ми будемо реалізовувати системні зміни, перевчати 500 тисяч вчителів і викладачів, оснащати наші школи, нам потрібно реалізувати проекти, якими сьогодні вже займається Інститут модернізації змісту освіти», - зазначив заступник Міністра.

Перший проект – це «Академія навичок», що був розроблений у громадському середовищі та фінансується фондом Вишеградської четвірки. Цей проект спрямований на неформальну освіту, зокрема, навчання студентів і дорослих. Він містить вже близько 150 лекцій, півтори тисячі тестів від 40 відомих експертів з різних напрямків освіти і надалі буде розвиватися. 

Другий проект, над яким працює Інститут модернізації змісту освіти МОН, це створення сучасної он-лайн-платформи для дистанційної освіти школярів та обміну досвідом для вчителів. «Ця платформа дасть можливість навчати дітей з Криму або дітей, які залишаються на не контрольованих територіях, а також рівний доступ до найкращого освітнього контенту в Україні», - підкреслив заступник Міністра.

Олег Дерев’янко повідомив, що сьогодні перед Міністерством освіти і науки стоїть завдання розробити концепцію розвитку ІКТ в освіті. З цією метою при Міністерстві буде створена експертна рада. 

Окрім того, Міністерство пропонує внести зміни до Постанови КМУ № 65 від 01.03.2014, що дозволять відновити державно-цільові програми в галузі ІКТ в освіті і закупівлі навчальними закладами сучасної комп’ютерної техніки, обладнання і програмного забезпечення.

Заступник Міністра звернув увагу на забезпечення фінансуванням розробки он-лайн-платформи для дистанційної освіти школярів, а також необхідність зміни Міністерством охорони здоров’я спільно з МОН Державних санітарних правил та норм щодо облаштування та використання навчальними закладами комп’ютерної техніки в освітньому процесі відповідно до кращих світових практик.

Слід зазначити, що проведення парламентських слухань щодо галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвитку інформаційного простору України обумовлено необхідністю комплексного вивчення стану проведення реформ в галузі, передбачених низкою документів. Готуючись до слухань, Уряд розробив інформаційно-аналітичний матеріал, вже на підготовчому етапі було окреслено коло питань і в основному сформовано бачення пріоритетів, а також проблем, які потребують негайного вирішення.

У парламентських слуханнях взяли участь народні депутати України, представники центральних органів державної влади, провідні вчені, представники галузевих підприємств, освітяни.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248807507